Найближчим часом на пацієнтах першої міської лікарні у Житомирі будуть проводити експеримент.
Більшість хворих, які звертаються у медичні заклади за допомогою, навіть не підозрюють про те, що саме на них перевіряють ефективність різних ліків. Українське законодавство забороняє такі трюки, але на практиці медики не відмовлять собі в цьому.
Так, у Житомирській міській лікарні №1 готуються тестувати на хворих новий препарат для лікування легеневих захворювань, який хоче перевірити шведська фармкомпанія «AstraZeneca AB».
Добро на такий експеримент вже дало Міністерство охорони здоров’я України. Відповідний наказ № 835 «Про проведення клінічних випробувань лікарських засобів та затвердження суттєвих поправок» опублікований на офіційному сайті Міністерства 15 серпня.
Окрім нашої лікарні, тестування нового препарату пройде у Полтаві, Одесі, Сумах, Івано-Франківську, Ужгороді, Києві та Харкові.
Із додатком до наказу можна ознайомитися тут: