На ринках та в магазинах Житомира продають останні сезонні овочі та фрукти. Увагу привертають дрібні сині ягоди у скляних банках, біля яких на асфальті прилаштоване пояснення на шматку картону «Лавровишня».
Їх продає жінка навпроти магазину «Квартал», що на вул.Покровській. Люди, які поспішають на зупинку громадського транспорту, не оминають поглядами цікавий товар. Продавчиня розповідає, що збирає лавровишню в лісі поблизу с.Ліщин. Півлітрові слоїки вона пропонує за 10 гривень, а за літр лісових ласощів просить вдвічі більше, 20 гривень. Всі, хто цікавиться товаром, можуть на запрошення господині одразу його й продегустувати
За словами жінки, ягоди дуже цілющі. Сама вона їсть їх свіжими, а ще заморожує на зиму. Ростуть на деревах, листя яких подібне на вишню. Продавчиня стверджує, що лавровишня зміцнює серце та полегшує больові відчуття.
Маловідомі ягоди й справді використовуються в народній медицині. Мабуть, багато хто з містян часто проходячи повз вічнозелені насадження, на яких восени з’являються сині ягідки, не наважувалися їх зірвати і з’їсти. Чи всі знають, що це ларовишня, яка одночасно є лікарською, декоративною і плодовою рослиною?
Дерево, яке може вирости до 8 метрів у висоту, не потребує особливого догляду. Воно добре укріплює грунт і витримує мороз. Згодиться рослина і для декоративних огорож та стане справжньою прикрасою скверу чи парку.
До речі, з одного дерева лавровишні можна зібрати до 120 кілограмів ягід. Як і звичайна вишня, вона має кісточку. Ягоди використовуються для приготування варення, компотів, лікерів і навіть вина, а також їх висушують на зиму.