У Житомирській обласній філармонії ім.Святослава Ріхтера 20 вересня відбудеться народна музична комедія за мотивами п’єси Олега Хабалова «Циган і в Африці циган».
Житомир приєднається до ще 10 міст, куди завітає єдиний в нашій державі професійний ромський театр «Романс». Комедію покажуть глядачам в рамках проекту «Дні ромського театру в Україні», що триває протягом вересня.
Вистава «Циган і в Африці циган» – це яскраве поєднання народних українських і ромських традицій, музики, хореографії та усної народної творчості. Її прем’єра відбулася у 2015 році. За цей час вистава, що розповідає про пригоди друзяк-сусідів українця та рома, стала однією з найулюбленіших для глядачів столичного театру, отримала численні схвальні відгуки театральних критиків та преси.
Про виставу «Циган в Африці» організатори проекту розповідають так:
«В село, де живуть по сусідству у дружбі і злагоді родини українського козака Кушнаря і цигана Тимофія Сивого, на похорон з різних куточків приїздять діти. На щастя, виявляється, що батько живий. Просто дорослих дітей, зайнятих своїми проблемами та життєвою метушнею, в батьківській хаті може зібрати докупи лише тривожна звістка…. Вистава сповнена дотепних і правдивих картин циганського побуту, дає глядачеві яскраве уявлення про життя народу, який міцно пустив власне коріння на українській вільній землі».
Вистава «Циган і в Африці циган» розпочнеться о 18.30.




