Свіжі новини
ГоловнаПодіїЛісгоспи Житомирської області незаконно експортують деревину через офшорні компанії в Панамі

Лісгоспи Житомирської області незаконно експортують деревину через офшорні компанії в Панамі

У прокуратурі області сьогодні, 23 вересня, відбувся брифінг на тему «Протидія порушенням законодавства у сфері раціонального використання лісових ресурсів».

У брифінгу взяли участь перший заступник прокурора області Олександр Білошицький, перший заступник начальника ГУ ДФС області Іван Гілета, начальник управління захисту економіки в області ДЗЕ Нацполіції України Дмитро Тишлек та заступник начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ області Василь Малюк.

Окрім несанкціонованого видобутку корисних копалин Житомирська область потерпає від незаконного вирубування та збуту лісових ресурсів. Останнім часом почастішали випадки, коли порушники знищують цінні насадження дуба. Відтак, для правоохоронних органів області одним із пріоритетних напрямків діяльності є заходи, спрямовані на виявлення та припинення розкрадання лісу.

За словами першого заступника прокурора області Олександра Білошицького, нині відкрито 199 кримінальних проваджень за статтею 246 Кримінального кодексу (незаконна порубка лісу). Загалом судом було арештовано 400 кубічних метрів деревини, а державі завдані збитки на суму 11 млн. грн.

Під час брифінгу йшлося й про те, що із Житомирської області незаконно експортують ліс. До таких нелегальних операцій причетні керівники лісгоспів. Експорт лісу успішно проводять через офшорні компанії. До речі, правоохоронці виявили документальні докази того, що часто це здійснюється через фірми, зареєстровані на Панамі.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучають чорну документацію та жорсткі диски. Зокрема, є чимало випадків, коли лісгоспи мають справи із компаніями-нерезидентами з Литви, Молдови, Туреччини та Угорщини.

Через нелегальний експорт Житомирщина втрачає цінні лісові насадження, а бюджет недоотримує значні суми коштів. Показовим є таким приклад: у паперах, які супроводжували деревину закордон, була вказана Велика Британія. Саме там, нібито, купували житомирську сировину на суму 184 млн. грн. Насправді ж ліс везли в Румунію, де його вартість значно вища. Олександр Білошицький повідомив, що до заниження вартості деревини причетні 16 держлісгоспів.

У Житомирській області з метою протидії порушенням у сфері раціонального використання лісових ресурсів створена робоча група, до якої входять співробітники прокуратури, Нацполіції, фіскальної служби та управління СБУ.

Читайте також