Реклама
Свіжі новини
ГоловнаБорислав Розенблат: Не збрехати, але й правду не сказати!

Борислав Розенблат: Не збрехати, але й правду не сказати!

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

Згідно проекту державного бюджету на 2017 рік видатки бюджету на освіту зростуть до 145 мільярдів гривень, що на 21 мільярд гривень більше, ніж у поточному році, а зарплати освітян зростуть на 33% – так привітав народний депутат Борислав Розенблат освітян під час урочистостей з нагоди Дня працівників освіти. Інформацію ж розповсюдила його прес-служба на більшості житомирських сайтів (деякі з яких чесно написали – реклама – тобто за гроші). Він також зазначив, що, попри війну в країні і великі витрати на обороноздатність, гроші на реформування системи освіти в бюджеті є. Це став дійсно неймовірний подарунок для вчителів, які на фоні погіршення економічної ситуації певне й не сподівалися на таке. Ціни ростуть, комуналка підвищується, а тут – майже манна небесна – підняття зарплати на третину! Нарешті не прийдеться випрошувати у батьків якісь презенти, нарешті вчителі зможуть якісно готуватися до уроків і просто достойно жити, думаючи про те, як найкраще вчити учнів, а не про те, що приготувати вдома на вечерю своїм дітям і як пояснити їм що це мамі-тату не по кишені.

Реклама

«Можливо, для вас це поки що якісь ефемерні цифри, але це все вже закладено у проекті бюджету на 2017 рік і скоро ви відчуєте реальні зміни», – запевнив нардеп. І не збрехав. Дійсно відчують. Незабаром. Одразу після початку опалювального сезону. Тому що чесний депутат все сказав правдиво, тільки не повністю. Забув він сказати, що у 2017 році планують скоротити фінансування шкіл з цьогорічних 45 мільярдів до 41,9 млрд. грн. Адже з 2017 року з держбюджету буде фінансуватися тільки зарплатня освітян, тоді як комунальні послуги, оплата технічного персоналу та інші складові фінансування шкіл перекладуть на місцеві бюджети, які не факт, що матимуть для цього кошти. Експерти аналітичного центру CEDOS називають досить сумнівною спроможність місцевих бюджетів забезпечити утримання технічних працівників у школах (зарплатний фонд яких у 2016 році склав 7,3 мільярди гривень) та сплату комунальних послуг, особливо зважаючи на зростання цін на енергоносії. Можливо потягнуть ці витрати бюджети великих міст, однак спроможність районних бюджетів утримувати свої школи не є очевидною. Наслідок – така улюблена нашою владою оптимізація. А це милозвучне слово насправді означає закриття маленьких шкіл в регіонах, де бюджети неспроможні їх утримати, 20-30 кілометрів по наших чудових дорогах для діток, яким не пощастило народитися у великих містах, біржі праці для сільських вчителів і подальшу смерть маленьких сіл.

Скільки міст і районів зможе потягнути витрати на опалення, на технічних персонал? На практиці це може означати, або канікули на весь осінньо-зимовий період, щоб не платити комуналку, або закриття «економічно недієздатних шкіл». А це шлях до знищення середньої освіти в районах, які не мають достатньо бюджетних коштів, це шлях до знищення села.

Сумніваєтеся? Згадайте, минулого року це зробили з ПТУ, уряд перекладав фінансування профтехосвіти на місцеві бюджети. Наслідки ми бачили: бастуючі викладачі і питання про закриття/оптимізацію деяких ПТУ. Наступного року це будуть робити і з школами.

Реклама

Отже вітаю Вас шановні освітяни, Вам піднімуть зарплати, тільки цілком можливо що працюватимете Ви в холодних класах, бо грошей на комуналку немає, митимите самі підлогу, бо грошей на утримання прибиральниці немає, та ремонтуватимете з тими ж багатостраждальними батьками лампи та парти, бо грошей на технічний персонал також може не вистачити!

Під час свого виступу народний депутат Розенблат також привітав житомирських освітян із професійним святом та вручив вчителям грамоти і медалі від Верховної Ради України. Правильно, єдине що лишається в таких умовах, це вручати медалі. На них треба писати «За мужність проявлену у боротьбі за знання та виживання у створених такими як я умовах».

За матеріалами сайтів http://apolit.info/byudzhet-2017-shho-chekaye-na-serednyu-osvitu/, http://zhzh.info/news/2016-09-29-29652

Реклама

Борислав Розенблат: Не збрехати, але й правду не сказати!

Реклама
Читайте також
Реклама
Реклама
Реклама