Партія «Успішна країна» спільно з економістами обговорила альтернативний Податковий Кодекс, розроблений експертами партії спільно з представниками малого та середнього бізнесу.
Уряд свідомо не використовує механізми, які допоможуть знизити вартість тарифів ЖКГ і ціни на соціально-значимі товари для населення. Крім цього влада гальмує деофшоризацію та оподаткування предметів розкоші, які задекларували українські чиновники. Ці теми обговорили на економічному круглому столі в середу, 9 листопада в Києві, який організувала партія «Успішна країна».
Учасниками круглого столу «Економіка розвитку: пошук балансу в податковій сфері» стали економісти НАН України, КНЕУ, експерти інститутів «Нова Україна», Стратегії та глобальних адаптацій, представники торгово-промислової палати та бізнесмени.
Головною темою заходу став альтернативний Податковий Кодекс, розроблений експертами партії Олександра Клименка «Успішна країна» спільно із підприємцями з різних областей України. У партії пропонують ряд новацій, серед яких посилення контролю над виведенням капіталу в офшорні юрисдикції, стимулювання малого та середнього бізнесу, зниження ПДВ з комунальних тарифів і декларування предметів розкоші.
«У великого бізнесу є більше можливостей лобіювати свої інтереси. У той же час малий і середній бізнес в умовах кризи змушений йти в тінь. Це відбувається тому що податкова за останні 2 роки перестала бути сервісною службою. Всі позитивні напрацювання 2012-2013 років перестали працювати. Податкова система повинна створювати для малого бізнесу можливості для зростання. Зараз всього цього, на жаль, немає», – зазначив директор сумського бізнес-інкубатора Владислав Котляр.
Голова партії «Успішна країна» Марина Дєдушева також заявила, що за допомогою податкових інструментів уряд здатний регулювати вартість тарифів на комунальні послуги та ціни на соціально-значущі товари. Принаймні такий механізм передбачено в Податковому Кодексі політсили.
«У своєму Податковому Кодексі ми пропонуємо знизити ПДВ на товари і послуги широкого споживання до 5%. Це допоможе економити кожній родині до 20% в місяць. Компенсувати це потрібно посиленням боротьби з виведенням капіталу в податкові гавані і впровадженням оподаткування предметів розкоші, які, наприклад, задекларували чиновники за 2015 рік», – зазначила Марина Дєдушева.
Про необхідність структурних реформ і перегляд принципів оподаткування заявили всі учасники круглого столу.
«Змінити податкову систему дуже складно, тому що за 20 років вона закостеніла. З моєї точки зору запропоновані партією податкові ініціативи позитивні і пропоную диференційований підхід до ПДВ», – заявив доктор економічних наук, професор КНЕУ Віталій Бабич.
Крім податкових питань експерти обговорили ряд новацій для запуску економіки країни. У числі, інших на думку учасників заходу повинні стати Локальні інноваційні центри та Індустріальні парки.
За словами, голови «Успішної країни» партія буде домагатися прийняття власного варіанту Податкового Кодексу, як найбільш інноваційного та системного документа в податковій сфері за останні 20 років.