Наприкінці квітня цього року Василя Купрійчука призначено головою Коростишівської райдержадміністрації, а у грудні він уже зміг вивести район у п’ятірку кращих в області по легалізації робочих місць, замість двадцять п’ятого, як було донедавна. До цього багато років дбав про культуру Коростишівщини та займався науковою діяльністю в Національній академії державного управління при Президентові України, має науковий ступінь доктора наук з державного управління, заслужений працівник культури України. Тепер він бореться із тіньовою зарплатою, вболіває за створення робочих місць та хоче багато чого іще встигнути, поки діють районні державні адміністрації. Про головне з життя району, який хоч і наближений до обласного центру, та все ж має столичні амбіції в ексклюзивному інтерв’ю розповідає керівник Коростишівської РДА Василь Купрійчук.
Василю Михайловичу, від теоретичних знань державного управління ви перейшли до практичних дій. Як вам працюється та з чого ви починали?
В першу чергу був зроблений моніторинг усіх звернень громадян, я ретельно проаналізував здобутки своїх попередників та визначив для себе головні задачі та цілі. Багато чого ми вже досягли. Для прикладу: дохідна частина бюджету району на 2016 рік мала фінансову «діру» 6 мільйонів гривень. Мною були створені мобільні робочі групи які побували у кожному населеному пункті району, зустрічалися із приватними підприємцями і вели із ними ділову розмову. Як результат, за 7 місяців роботи ми не лише позбулися дефіциту, а й більш як на 2 мільйони поповнили наш районний бюджет. Дохідна ж частина за 11місяців цього року збільшилася на 12 мільйонів, а взагалі до кінця року, як усе складеться, закінчимо рік із плюсом доходів у 19 мільйонів гривень.
Які сільські ради районі на сьогодні є показовими? Наскільки їхні бюджети здатні наповнюватися без дотаційних вливань?
Перевиконання бюджету зафіксовано в усіх сільських радах району, але найкращі показники в Старосилецькій, Харитонівській, Шахворостівській, Садівській, Гуменицькій, Городській сільських радах. І це далеко не увесь перелік наших активістів. У цих сільських радах однозначно розуміють, що працюючі люди повинні платити податки. Починаючи із травня цього року 415 трудових договорів укладено із приватними підприємцями, а загалом оформлено близько 500 людей на роботу. Середньомісячна заробітна плата по сільгосппідприємствах району складає майже 5 тисяч гривень. А за соціально-економічними показниками за 11 місяців 2016 року район значно покращив свої здобутки, і на вищезазначеному результаті ми зупинятися не збираємося.
А як вплине на ваші плани та життя району децентралізація? В районі вже створено Коростишівську об’єднану територіальну громаду, до якої приєднається іще 7 сільських рад. На вашу думку, чи готові люди до таких реформ?
Децентралізація – майбутнє України. Єдине, що хочу відмітити, люди погано обізнані щодо своїх прав та того, чому народовладдя повинно стати ключовим у розбудові країни. Тому перші вибори в об’єднаних громадах 18 грудня, до яких готується і Коростишівщина стануть своєрідною точкою відліку. Я вірю, що люди не піддадуться обіцянкам, а дійсно оберуть своїх, перевірених часом господарів.
Самотужки важко досягати високої мети, все ж із однодумцями це робити краще. Хто є вашими партнерами, які у вас стосунки із депутатами району та області, та якими є результати такої співпраці?
Я хочу подякувати депутатам сільських та міської ради. Територіальна громада була створена в першу чергу завдяки нашому порозумінню. На благо району ми вирішуємо питання із депутатами районної ради. Я, як керівник району, маю потужну командну підтримку серед депутатів обласної ради. Це Микола Марчинський, Віктор Янчук та Микола Рудченко. Щодо Миколи Рудченка, то головний народник області зі свого депутатського фонду зміг в цьому році виділити гроші для перекриття даху в районній лікарні, поповнив новим інвентарем загальноосвітні школи та школу естетичного виховання. Взагалі, співпраця Миколи Рудченка із Коростишівським краєм значно покращила соціально-економічний стан району. Спасибі йому за конкретику і вміння виконувати дані обіцянки. Якщо Рудченко сказав «зроблю», значить зробить. Перевірено жителями Коростишівщини. Взагалі дякую керівництву облдержадміністрації і обласної ради за ту підтримку, яку вони надають для району. На останній сесії обласної ради нам було виділено 500 тисяч гривень для заміни вікон в центральній районній лікарні.
Знаєте, грудень надихає на приємні думки, а Святий Миколай вже готується крокувати Україною. Василю Михайловичу, наостанок, якими словами привітаєте наших читачів з нагоди наступаючих передноворічних свят?
Мені віру у Святого Миколая вселили у серце мої батьки. Я хочу усіх привітати із цим святом. Святий Миколай приносить тільки усе добре. Мирного усім неба у новому році і нехай життя наших людей стане стабільними та забезпеченим. Усього вам найкращого та з прийдешнім Новим роком!