Свіжі новини
ГоловнаАфішаУ зразковій Тетерівській ОТГ вирішили зекономити на дітях, ліквідувавши єдину на три...

У зразковій Тетерівській ОТГ вирішили зекономити на дітях, ліквідувавши єдину на три села школу

Долю Корчацької ЗОШ І-ІІ ступенів сьогодні, 12 квітня, вирішили депутати Тетерівської сільської ради. Навчальний заклад ліквідували, бо за словами чиновників, він вимагає забагато грошей.

На сесію сільської ради приїхало понад півсотні батьків школярів із Корчака, Катеринівки та Перлявки, адже саме їхні діти отримують освіту в цьому навчальному закладі. Обурені селяни зайшли в залу із плакатами «За скільки Іудиних срібляників ці негідники продали нашу школу?», «Не продавайте наших дітей!», «Депутати, у вас також є діти!», «Ільницька, не продавай нашу школу!», «На Донбасі все теж розпочалося із закриття шкіл».

Селян підтримала голова Житомирської обласної організації партії «Успішна країна» Олена Орлова.

За пропозицію депутата сільської ради Миколи Сидорука питання щодо ліквідації Корчацької школи розглянули першим, а не четвертим, як було в порядку денному.

Виступ начальника фінансового сектора Тетерівської ОТГ Віри Книш викликав хвилю обурення в селян і вони із вигуками «Ганьба!» вийшли до трибуни. Людей намагалися переконати, що утримання школи в Корчаку дуже дороге задоволення, а її закриття дозволить заощадити 2 млн. грн. Більшість аргументів зводилися до того, що цей навчальний заклад доведеться утримувати за рахунок Тетерівки та Денишів. Якщо його зберегти, то вчителям просто уріжуть зарплати. Начальник відділу освіти ОТГ Віктор Весельський переконував, що дітям потрібна якісна освіта з інтерактивними дошками в кожному класі, чого у Корчацькій ЗОШ немає. Чиновники повторювали, що з 1 січня 2018 року держава не буде фінансувати навчальний заклад, а тому до цього варто готуватися вже тепер. За їх словами, така заява прозвучала із вуст заступника Міністра освіти і науки, прізвище якого ніхто не називає.

Олена Орлова спробувала з’ясувати у посадовців назву та номер законодавчого акту, який передбачає виділення коштів на освітній заклад лише до кінця цього року. Відповіді на запитання ніхто не дав. У черговий раз лідер «Успішної країни» в області акцентувала, що людей вводять в оману, бо Корчацька школа фінансується із державного бюджету.

Голова Тетерівської сільської ради Валентина Ільницька, яка вела сесію, повністю втратила контроль над ситуацією в залі. Навіть її підвищена інтонація та мікрофон не стали перешкодою для селян вимагати прибрати руки від школи. Батьки учнів вказували, що школу просто продають. Натомість Валентина Ільницька звинувачувала людей, що вони заважають працювати. Неодноразово вона повторювала: «Сидіть тихенько і мовчіть!».

У середовищі депутатів теж не було одностайності з приводу закриття школи. Одні виступали категорично проти її існування. Натомість інші стали на бік громади і визнали, що питання не достатньо добре вивчене й опрацьоване. За збереження закладу освіти виступили і присутні на сесії депутати Житомирської районної ради Василь Стах та Ярослав Ребдєв. За їхніми словами, успіхом децентралізації вважають наповнення бюджету, але парадоксально, що такий процес призводить до закриття шкіл. Депутати переконані, що альтернативні варіанти фінансування школи існують. До прикладу, гроші, виділені на садочок у Тетерівці та ремонт дороги в Денишах можна спрямувати на освіту в Корчаку. Більше того, після ліквідації школи невідома доля її приміщення. Будівлю можуть передати в оренду, ігноруючи права людей, які сплачували податки на її утримання.

Депутати пропонували доопрацювати питання, знявши його з порядку денного. Як варіант, порушили питання про необхідність створення спільної робочої групи з батьків та депутатів, аби знайти компромісний варіант щодо майбутнього школи.

Батьки дітей хотіли почути, що влада зробила, аби здешевити утримання учнів, яке обходиться дорого. Однак, замість конкретики було лише мовчання. Громаду підтримала і староста Корчака Віра Герасимчук. Вона закликала знайти спільне мудре рішення, аби зберегти у селі школу. Селяни не припиняли скандувати «Зніміть питання з сесії!».

Директор школи Лариса Галицька плакала, коли в залі розпочалася дискусія щодо майбутнього школи. Вона вийшла до трибуни і розповіла про досягнення учнів та вчителів без інтерактивних дошок.

«Прикро, що школу закривають у такій зразковій об’єднаній громаді. Ми хотіли разом із владою обговорити, як можна оптимізувати витрати на утримання школи до кінця цього року. Колектив готовий відмовитися від дров, брикету і вугілля завдяки економії, а це вже 100 тис. грн. Ми до мінімуму скоротимо витрати на електроенергію і навіть готові піти у відпустки за власний рахунок», – акцентувала Лариса Галицька.

Питання ліквідації Корчацької школи із розгляду не зняли. Більше того, депутати проголосували за її закриття. Однак, є сумніви щодо підтримки цього рішення, адже за підрахунками присутніх у залі кількість голосів була меншою, ніж зафіксували у протоколі.

Селяни емоційно відреагували на закриття школи у Корчаку. Вони дорікали депутатам, що ті ігнорують їхню думку. Народні обранці після майже двогодинного обговорення пішли на перерву, а люди перекрили трасу. Батьки сподівалися, що депутати вийдуть до них, та блокування руху транспорту не допомогло. Заміть чиновників до них приїхали співробітники поліції і акція на захист школи припинилася.

Найближчим часом батьки подадуть позов до суду щодо законності дій посадовців, які ліквідували без погодження з громадою школу.

Читайте також