Реклама
Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаБлагодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» до Дня медичного працівника відзначила кращих...

Благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» до Дня медичного працівника відзначила кращих лікарів

До Дня медичного працівника благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» (далі – ЛК) відзначила кращих лікарів, які щодня самовіддано і жертовно допомагають хворим та рятують людські життя. Такий конкурс проводиться на Житомирщині вже кілька років поспіль. За традицією, кандидатури запропонованих медиків погоджуються на засіданні правління ЛК.

Реклама

Цього року участь у конкурсі взяли 2 245 лікарів. Аналіз роботи медиків проводився з 1 травня 2016 року до 30 квітня 2017 року. При цьому, визначили, що конкурсним умовам відповідає робота 40 лікарів.

Усіх переможців напередодні Дня медичного працівника відзначили грамотами й дипломами та грошовою нагородою. Члени правління ЛК впевнені, що такий конкурс до професійного свята сприяє розвитку охорони здоров’я в області, підвищенню якості надання медичних послуг та запровадженню нових форм діагностики і лікування пацієнтів.

Про те, як визначали кращих лікарів, в інтерв’ю газеті «Субота» розповів виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Мишківський.

Реклама

– Володимире Станіславовичу, поясніть, будь ласка, яким чином із понад 2 000 лікарів вдалося відібрати кращих? На перший погляд, завдання складне, але всіх конкурсантів колективно погодило правління ЛК.

– Справді, такий відбір непростий. Робота лікаря вимагає високого рівня відповідальності за прийняті рішення, професіоналізму, турботи про людей та особистої порядності. Ми з колегами обговорювали, яким критерієм потрібно керуватися при визначенні кращих медичних працівників. Відтак, переможців конкурсу вже не один рік обираємо за двома параметрами: кількість пролікованих пацієнтів та найкращі показники дотримання протоколів лікування. У нас є автоматизована програма, яка й допомогла відібрати лікарів за такими критеріями. Вважаю, що це об’єктивні результати, які показують якісні та кількісні результати роботи.

– Ви акцентуєте на якості надання медичних послуг. Чи спостерігаються останнім часом зміни в цьому напрямку, коли мова йде про роботу лікарів?

– З упевненістю можемо констатувати, що поступово змінюється ставлення як лікарів, так і самих пацієнтів до дотримання вимог, чітко визначених у протоколах лікування. Практика доводить, що дієвість препаратів та їхній лікувальний ефект сприяють швидшому одужанню хворих. Щоправда, дехто помилково вважає, нібито ці протоколи створила ЛК. У черговий раз наголошую, що всі вони розроблені і затверджені в Міністерстві охорони здоров’я. Їх потрібно дотримуватися, оскільки пріоритетом для нас зараз є якість надання медичної допомоги. Важливі кроки в цьому напрямку робить і профільне міністерство, запроваджуючи в українську медицину європейські протоколи лікування. Крім того, спостерігаємо, що поступово зменшується використання лікарських засобів, віднесених до категорії другорядних. Це препарати, про які відсутня інформація щодо їх доказової ефективності. Тобто, є аргументовані підстави стверджувати, що ці ліки не доцільно закуповувати ні за кошти бюджету та ЛК, ні за гроші пацієнтів. Ми пропонуємо членам нашої благодійної організації лише перевірені і визнані препарати.

Реклама

– Як лікарі оцінюють допомогу, котру надає пацієнтам ЛК?

– Допомога ЛК особливо незамінна для пацієнтів, які потрапляють у відділення хірургічного профілю та інтенсивного лікування. Там лікарі приймають швидкі рішення, а тому для допомоги пацієнту має бути забезпечений відповідний матеріальний ресурс. Якщо у людини, наприклад, гострий інфаркт міокарду, інсульт, гостра шлункова кровотеча чи гострий апендицит – діяти потрібно миттєво. У таких випадках немає часу на роздуми, а тим більше для пошуку необхідних засобів та препаратів. За оперативною інформацією, ЛК забезпечила запас ліків у медзакладах по всій області на суму 3,4 млн. грн. Таким чином, лікареві значно простіше надати кваліфіковану і якісну медичну допомогу, коли до нього потрапляє хворий, який є членом ЛК.

– Володимире Станіславовичу, що ви побажаєте своїм колегам, які минулої неділі відзначили професійне свято.

– Змінюється наше суспільство, і система охорони здоров’я теж має йти в ногу з часом. З упевненістю скажу, що медицина нашої області допомагає хворим не тільки сучасними методам та розробкам, а й завдяки ентузіазму та самопожертві справжніх професіоналів У нас залишилися лише уламки від радянської медичної системи, яку багато хто вважав зразковою. Зміни дуже швидкоплинні, а тому нам потрібно взяти з минулого все найкраще і не боятися розпочати створювати щось нове. Медицина невпинно рухається вперед, і прогрес сприяє отриманню більш якісного лікування, чого не було раніше. Бажаю всім лікарям зайняти у новій реформованій системі свою «нішу» та отримати від суспільства заслужену вдячність і повагу, а також мати достойну заробітну плату. При цьому, варто пам’ятати, що головний для нас – це пацієнт, навколо й заради якого і реформується охорона здоров’я.
Газета «Субота» приєднується до теплих і щирих вітань всіх, хто відзначає День медичного працівника. Публікуємо список кращих лікарів, які перемогли у конкурсі від благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області».

БО «Лікарняна каса Житомирської області» відзначила дипломами: лікаря-хірурга обласної дитячої клінічної лікарні Дмитра Володимировича Шевчука, завідувача хірургічного відділення №1 ЦМЛ №2 м. Житомира Віктора Антоновича Помирляну, завідуючу інфекційним відділенням Любарської ЦРЛ Ларису Миколаївну Коколюк, завідуючого хірургічним відділенням №2 обласної дитячої клінічної лікарні Ігоря Манолійовича Вишпінського, завідуючого травматологічним відділенням Коростенської ЦМЛ Сергія Геннадійовича Подойніцина, лікаря-невролога Бердичівської ЦРЛ Олександра Олександровича Кульшана, сімейного лікаря Першотравенської АЗПСМ Овруцького центру ПМСД Надію Миколаївну Невмержицьку, лікаря-невролога ЦМЛ №1 м. Житомира Катерину Анатоліївну Куделіну, лікаря-уролога Коростенської ЦМЛ Руслана Антоновича Голяка, завідуючого хірургічним відділенням поліклініки №1 ЦМЛ №1 м. Житомира Віктора Миколайовича Крошку.

Почесними грамотами БО «Лікарняна каса Житомирської області» нагороджено: лікаря-невролога Хорошівської ЦРЛ Марію Володимирівну Розбицьку (Степаненко), завідуючу інфекційним відділенням Андрушівської ЦРЛ Аліну Віталіївну Козак, завідувача травматологічного відділенням ЦМЛ №2 м. Житомира Миколу Миколайовича Хіміча, завідуючу терапевтичним відділенням Овруцької ЦРЛ Світлану Миколаївну Сухачову, завідуючого урологічним відділенням обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського Анатолія Фроловича Сидорчука, завідуючу пологовим відділенням Любарської ЦРЛ Віталіну Антонівну Кецері, лікаря-кардіолога Бердичівської ЦМЛ Тетяну Миколаївну Нікітюк, лікаря-хірурга ЦМЛ №1 м. Житомира Олега Володимировича Шубіна, лікаря-невролога Ємільчинської ЦРЛ Тамілу Василівну Мартинюк, лікаря-терапевта Коростенської ЦМЛ Володимира Васильовича Садового, лікаря-невролога Чуднівської ЦРЛ Наталію Анатоліївну Назарук, завідувачку стаціонарного відділення облшкірвендиспансеру Людмилу Євгенівну Долгополову, лікаря-уролога ЦМЛ №1 м. Житомира Олександра Васильовича Хоменка, лікаря-хірурга дитячого Бердичівської ЦМЛ Юрія Олексійовича Черчика, завідуючу неврологічним відділенням Житомирської ЦРЛ Оксану Петрівну Шкляєву, сімейного лікаря Іршанської АЗПСМ Хорошівського центру ПМСД Оксану Едуардівну Набоку, лікаря-невролога Малинського міськрайТМО Костянтина Івановича Курсу, лікаря-ревматолога Бердичівської ЦМЛ Зою Пилипівну Михальчук, ЛОР-лікаря Романівської ЦРЛ Ярослава Михайловича Гопчука, лікаря-невролога Попільнянської ЦРЛ Світлану Іванівну Венгер, лікаря-невролога Андрушівської ЦРЛ Інну Миколаївну Василенко, сімейного лікаря Андрушівської ЦРЛ Ольгу Василівну Кондратюк, лікаря-невролога Радомишльської ЦРЛ Галину Володимирівну Марчук, завідуючу неврологічним відділенням Черняхівського райТМО Валентину Йосипівну Рафаловську, завідуючу терапевтичним відділенням Коростенської ЦМЛ Галину Михайлівну Ніколаєнко, сімейного лікаря КЗ ЦПМСД Новоград-Волинського району Мар’яну Михайлівну Онисько, лікаря-невролога Черняхівського райТМО Тетяну Іванівну Опанасюк, лікаря-невролога Чуднівської ЦРЛ Миколу Вікторовича Бондаря, лікаря-невролога Попільнянської ЦРЛ Тетяну Дмитрівну Мотощук, сімейного лікаря Коростенської ЦМЛ Олену Петрівну Ємцеву.


Виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Мишківський

Реклама
Читайте також
Передплата тижневика Субота
Реклама