Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяНЕдоступні ліки в Житомирі: як 87-річний пенсіонер 2 місяців чекав на препарат...

НЕдоступні ліки в Житомирі: як 87-річний пенсіонер 2 місяців чекав на препарат за 4 гривні

Щотижня чиновники звітують про успіхи урядової програми «Доступні ліки». Нещодавно перелік препаратів розширили до 199 медичних засобів і офіційно кількість тих, хто користується перевагами програми, постійно зростає.

Щоправда, із кожного правила є винятки. Розробляючи масштабний проект, за котрим пацієнти отримують по рецепту лікаря безкоштовні медикаменти, в уряді не врахували елементарного. Виявляється, що місяця часу, протягом якого можна пройти прописаний курс лікування, може не вистачити на те, аби дочекатися необхідних препаратів.

НЕдоступні ліки в Житомирі: як 87-річний пенсіонер 2 місяців чекав на препарат за 4 гривні

З такою ситуацією зіштовхнувся 87-річний пенсіонер із Житомира Володимир Оверчук. Учасник війни, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС у червні проходив медогляд у поліклініці на вул.Лесі Українки. Лікар виписала йому 3 рецепти на безкоштовні ліки і порадила звернутися в аптеку №8.

Володимир Григорович 19 червня прийшов в аптечний заклад, але коли показав свої рецепти, почув відповідь, що таких препаратів там немає. Пенсіонерові підказали, аби зареєструвався, став на чергу і чекав, поки ліки не надійдуть. Очікування затягнулися майже на 2 місяці. Аж 16 серпня до нього нарешті зателефонували з аптеки і запропонували прийти за 20 таблетками фуросеміду.

Вже наступного дня, 17 серпня, чоловік прийшов до аптеки, але замість таблеток отримав розчарування. За словами Володимира Оверчука, працівниця закладу повідомила, що такі ліки є лише на складі, а в аптеку вони ще не дійшли. Та навіть якби вони були, нічого не вийде, бо рецепт діє лише місяць. Натомість лікарським рекомендація пенсіонера тоді було вдвічі більше.

Після спроб щось вияснити, пацієнта відправили в управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Там вислухали суть проблеми і порадили йти в міську раду. В управлінні охорони здоров’я мерії пенсіонер почув те ж саме, що й в аптеці: ліки по прострочених рецептах (тим, яким більше місяця) аптеки не видають. Для того, щоб їх отримати, слід знову йти в поліклініку і, можливо, наступного разу пощастить.

Звичайно, хтось може й вдруге і втретє ходити на прийом до лікаря і чекати в черзі на 20 таблеток. Та тільки в уряді не подумали про те, що хворіти можуть і 87-річні пенсіонери. У такому віці ходити до лікарів, а потім ще й по аптеках не у всіх вистачить здоров’я.

До речі, «Фуросемід» без сумніву можна назвати копійчаним препаратом. В аптеці 50 таблеток коштують 9 гривень 25 копійок. Натомість 20 обійдуться орієнтовно у 4 гривні, які можна придбати без виснажливих очікувань за власні кошти.

Володимир Оверчук на прощання попросив відтворити письмово його цитату: «Хочу подякувати Гройсмана за зворушливу турботу про здоров’я народу і спитати також т.в.о. Міністра охорони здоров’я, тітки з Америки, чому в Житомирі у більшості аптек немає безкоштовних ліків».

НЕдоступні ліки в Житомирі: як 87-річний пенсіонер 2 місяців чекав на препарат за 4 гривні
Володимир Оверчук

НЕдоступні ліки в Житомирі: як 87-річний пенсіонер 2 місяців чекав на препарат за 4 гривні

Копії рецептів лікаря

Залиште свій коментар
Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img