Свіжі новини
ГоловнаБез категоріїЮрій Павленко: «Ініційована урядом реформа освіти – це не лише міжнародний скандал,...

Юрій Павленко: «Ініційована урядом реформа освіти – це не лише міжнародний скандал, це біда мільйонів українських родин»

На цьому наголосив народний депутат України, голова Житомирської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Павленко, спілкуючись з житомирськими журналістами напередодні Дня вчителя.

«На початок минулого року Міністерство освіти і науки України оприлюднило статистику закриття сільських шкіл за два останніх роки: 231 школу закрили, а відкрили лише 11. Саме Житомирська область стала лідером серед регіонів України по скороченню кількості сільських шкіл (40 шкіл). І справа не лише у тому, скільки закрито шкіл, а й у тому, як вони закривались. Ось вже четвертий рік в районах області триває протистояння батьків, педагогів і місцевої влади, яке супроводжується погрозами та шантажем з боку чиновників, порушенням не лише етики держслужбовця, а й елементарних людських норм поведінки, порушенням прав дітей на освіту і розвиток, а педагогів – на працю. Конфліктні ситуації виливаються у численні судові позови, перекриття доріг. За допомогою до представників ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ звертались жителі Пулинського, Романівського, Радомишльського районів. Зовсім недавно вивчали конфліктну ситуацію в Тетерівській ОТГ (Житомирський район), де діти 1 вересня взагалі не приступили до навчання через протистояння голови ОТГ і представників місцевої громади. Люди обурюються тим, що владі не просто байдужа їх думка, її представники готові до шантажу, погроз та інших протиправних дій, щоб її «приборкати». І все це подається під вивіскою «оптимізації», «децентралізації» та інших ініціатив, які не спрощують, а лише ускладнюють життя людей, порушують права дітей та педагогів», – розповів Юрій Павленко.

На переконання політика, той факт, що українська освітня реформа збурила європейську спільноту, свідчить про низький професійний рівень фахівців, які поспіхом готувати її, не залучили до розроблення законопроекту авторитетних освітян, науковців, не організували її широке громадське обговорення.

«Коли законодавча ініціатива уряду однаково негативно сприймається як на міжнародній арені, так і усередині країни, – це повинно насторожити її авторів, змусити поміняти підхід до розробки і реалізації нововведень, кожне з яких несе нові біди суспільству, погіршує життя пересічного українця, порушує права дітей. Натомість уряд вже готовий видати суспільству свої нові «сюрпризи», як-то пенсійна реформа, з прийняттям якої також дуже поспішають. А це означає, що нічого доброго ні державі, ні людям вона не принесе», – резюмував політик.

Читайте також