Свіжі новини
ГоловнаБез категоріїВ одному з районів Житомирської області виявили африканську чуму свиней

В одному з районів Житомирської області виявили африканську чуму свиней

4 жовтня до головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області надійшло повідомлення про захворювання свиней в особистому підсобному господарстві Науменко М.О., с. Головки, Малинського району Житомирської області.

Про це інформує прес-служба головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«Було встановлено: в господарстві утримується 12 голів свиней дві свинки абортували, температура тіла висока, відмова від корму. Було прийнято рішення провести вимушений доріз двох свинок, від яких відібрано біоматеріал та направлено до Житомирської регіональної лабораторії ветеринарної медицини Держпродспоживслужби для дослідження на пастерельоз, бешиху та лістеріоз. Хворим тваринам застосовано антибіотикотерапію. 6 жовтня – загинуло троє свиней. При патологоанатомічному розтині виявили підозру на АЧС. Трупи спалені, рештки засипані хлорним вапном та закопані на глибину 2,5 метра»
, – йдеться у повідомленні.

За словами спеціалістів, відібрано біоматеріал та направлено в ДНДІЛДВСЕ м. Київ, згодом було отримано повідомлення про встановлення діагнозу – африканська чума свиней (АЧС) .

«7 жовтня знищено 7 голів свиней безкровним методом, трупи тварин спалені, проведена вимушена дезінфекція приміщення, де утримувались свині, та території господарського двору. Також у власника вилучено та утилізовано приблизно 45 кг продуктів забою свиней. Виставлені карантинні пости при в’їзді та виїзді з населеного пункту . Обладнані та заправлені дезрозчином дезбар’єр, поставлені шлагбаум та попереджувальні знаки. У визначених рішенням ДНПК при Малинській РДА №4 від 07.10.2017р. місцях піддано забою 25 голів свиней із населених пунктів, які входять в загрозливу зону»,
– інформують у Держпродспоживслужбі.

Станом на 9 жовтня у вогнищі все поголів’я свиней піддано забою та утилізації (7 голів). В зоні захисту ( с. Квітневе, Лідовка, Маклаївка та Червоний Лан). Забито 78 голів свиней, на даний час в цій зоні живі свині відсутні. Проводяться вимушені дезінфекції місць утримання та забою тварин. На карантинних постах триває спільне чергування спеціалістів. Вилучено та утилізовано біля 10 кг. свинини.

Національний експерт з комунікацій з громадами ФАО Олександр Рєвнівцев вкотре нагадує, що АЧС є безпечною для місцевого населення.

«Захворювання у свиней сталося скоріше за все через те, що на господарстві не дотримувалися правила біобезпеки. Також хочу нагадати, що вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров\’я», – сказав Олександр Рєвнівцев.

Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img