Свіжі новини
ГоловнаПодіїГеннадій Зубко: «Головне завдання голів ОТГ – створити якісний сервіс для своїх...

Геннадій Зубко: «Головне завдання голів ОТГ – створити якісний сервіс для своїх громадян»

«Я вітаю всіх новообраних голів об’єднаних територіальних громад і хочу наголосити, що саме зараз для вас почнеться велика робота. Ви повинні стати лідерами децентралізації в своїх громадах, адже ваша перемога на виборах вже свідчить про вашу рішучість і відповідальність». Про це на Форумі місцевих громад, який відбувся у Києві і зібрав лідерів місцевих громад з усієї України, наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що Україна має свої особливості на відміну від Франції, Німеччини, Голландії, де сільське населення складає лише 5-7%, в той час як в Україні в сільській місцевості мешкає понад третину громадян.

«Сьогодні Україна має понад 35% сільського населення і саме якість соціальних сервісів ми повинні повернути в сільську місцевість, яка дуже його потребує. Новоутворені громади повинні бути забезпечені необхідним якісним сервісом з впровадженням медичної і освітньої реформи, адміністративних послуг, планування територій. І ці якісні послуги ми повинні зробити разом»,
— зазначив Зубко.

Наразі 3,6 млн сільського населення вже проживає в ОТГ, ще очікує об’єднання в громади понад 9 мільйонів. За попередні півтора роки в період з 25 жовтня 2015 року по 30 квітня 2017 року в Україні перші місцеві вибори відбулися в 415 об\’єднаних територіальних громадах. Тоді як лише в один день 29 жовтня 2017 року перші місцеві вибори відбулися відразу в 201 об\’єднаній територіальній громаді. Найбільше виборів у жовтні відбулось у Волинській області – в 19 ОТГ, у Дніпропетровській – в 19, у Чернігівській області – в 14 ОТГ та у Житомирській – в 13.

Впродовж останнього року відбулися 4 виборчих кампанії. За результатами цих кампаній із 427 новостворених ОТГ 261 громаду очолять представники пропрезидентської партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Це – понад 60 відсотків. За результатами виборів 29 жовтня 2017 року кандидати від БПП очолять 115 новостворених ОТГ по всій Україні. Також партія отримала найкращий результат на виборах депутатів ОТГ, зокрема у міських громадах, де вибори відбувалися за партійними списками. Варто нагадати, що 18 грудня минулого року в Житомирській області проходили вибори голів та депутатів 22 ОТГ, у 15 з них переможцями на посади голів об’єднаних громад стали кандидати, яких підтримував БПП. Такий результат свідчить про успішність втілення реформ, які відбуваються в державі впродовж останніх трьох років.

«Після цих виборів кращими реформаторськими областями, які борються за нову систему управління та зміни на кращі умови життя українців, за кількістю ОТГ є Дніпропетровська, Волинська, Житомирська, Запорізька та Вінницька області. Крім того 24 грудня цього року перші місцеві вибори відбудуться ще у 51 об’єднаній громаді. Загалом після виборів 29 жовтня та 24 грудня 2017 року в Україні буде 665 об’єднаних територіальних громад, створених 3118 місцевими радами. Тобто майже 28 % колишніх місцевих рад вже об’єдналися у більш спроможні громади. В цих 665 ОТГ мешкають 5,7 млн людей – 13,4 % від загальної кількості населення країни», — наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Реформа децентралізації є однією з найуспішніших в Україні. Вона отримала високу оцінку з буку Європейського Союзу і має від європейських партнерів найпотужнішу підтримку, зокрема щодо впровадження інфраструктурних проектів. Саме команда Мінрегіону на чолі з Геннадієм Зубком крок за кроком впроваджують цю реформу в життя. На сьогодні вже можна оцінити перші по-справжньому вагомі результати.

Фінансова децентралізація демонструє в цифрах конкретний матеріальний результат для кожного мешканця громад: більше половини від загальної кількості місцевих бюджетів в Україні вже сьогодні виконали річні показники. За 10 місяців 2017 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 154,7 млрд грн, що складає 91,5 % від річних планових призначень, затверджених місцевими радами.

«Забезпечено виконання річних показників по 520 місцевих бюджетах (52,1%) із 998 бюджетів, що мають взаємовідносини з державним бюджетом, в тому числі по 199 бюджетах об’єднаних територіальних громад (54,4%)»,
— повідомив Геннадій Зубко.

Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 31,8 % або 37,4 млрд гривень. По 21 області забезпечено темп приросту надходжень вище середнього по Україні (найвищі темпи – у Тернопільській, Вінницькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Кіровоградській, Херсонській та Волинській областях). Такий результат маємо тому, що за місцевими бюджетами закріплено стабільні джерела доходів і виключно від зусиль місцевих органів влади залежить їх наповнення та рівень фінансової забезпеченості. Також питання визначення пріоритетних напрямків розвитку територій та розподілу бюджетних коштів за напрямками є виключною компетенцією органів влади на місцях.

«Голови ОТГ, які взяли на себе відповідальність, маючи повноваження, ресурси, перспективні бачення, повинні розуміти потреби своїх громадян. Після виборів 29 жовтня в Україні об’єднано 665 громад, з яких 159 громад, які сформувалися в 2015 році – вже показали реальні успіхи в об’єднанні, відповідальності і реалізації перспективних проектів», — наголосив Геннадій Зубко та закликав новообраних голів ОТГ підготувати перспективні проекти, які будуть реалізовані в кожній з громад. Цей заклик безпосередньо адресований і представникам Житомирщини.

«Ви маєте визначити пріоритети, стратегії розвитку на 1-2-3 роки, з’ясувати, яка кількість населених пунктів має проблемні питання і побудувати маршрутну карту проектів, які будуть частково профінансовані державою і коштами громад. Без цієї роботи, ідея так і залишиться на папері без реального впровадження. Тому, ще раз наголошую, держава буде надавати не тільки організаційну і фінансову підтримку, а й рекомендації, типові проекти і рішення. Ваше головне завдання – створити якісний сервіс для своїх громадян», — підкреслив він.

Щодо урядової підтримки, на неї твердо можуть розраховувати активні, креативні громади, які прагнуть якісних змін у своєму житті. Зокрема нещодавно Комісія при Мінрегіоні погодила вже 1919 інфраструктурних проектів 365 об’єднаних громад. Ці проекти і програми будуть реалізовані в громадах до кінця цього року за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,47 млрд грн або 98% від запланованих на 2017 рік коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.

Нагадаємо, так 29 жовтня 2017 року перші місцеві вибори відбулися в 13 громадах Житомирської області, зокрема у Любарській, Глибочицькій, Ємільчинській, Овруцькій, Пулинській, Радомишльській, Оліївській, Словечанській, Курненській, Мартинівській, Соколівській, Брониківській та Піщівській.

Залиште свій коментар
Ваша стаття
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img