Британські лікарі офіційно рекомендують вживати мед для лікування кашлю. Також виявилось, що мед – це результативний засіб для профілактики.
“Кашель можна легко лікувати всього за декілька тижнів без необхідності застосування антибіотиків. Якщо у когось нежить, біль у горлі та кашель, ми очікуємо, що кашель заспокоїться протягом двох-трьох тижнів, а антибіотики не потрібні”, – пояснила Тесса Льюїс, лікар загальної практики та голова керівної групи з антимікробних препаратів Національного інституту охорони здоров’я та медицини.
Лікар стверджує, що мед приносить дуже хороші результати. Але потрібно пильнувати, якщо симптоми кашлю продовжують погіршуватися, людина починає важко дихати, то потрібно негайно звернутися до лікаря.
“Також ліки, які можна придбати без рецепта, можуть допомогти зменшити кашель при наявності декількох конкретних лікувальних інгредієнтів. Такі ліки мають містити пеларгоній, гвайфенезин і декстрометорфан. А от антибіотики не варто вживати, якщо наявні тільки симптоми кашлю, оскільки це може призвести до проблем зі здоров’ям у майбутньому”.
Проблема епічних масштабів
У народі при кашлі і хворому горлі давно прийнято пити гарячі напої з медом, в які можна додати лимон або імбир. Ефективність такого лікування підтверджують відразу дві авторитетних організації: Національний інститут здоров’я та клінічного вдосконалення (NICE) і Громадське здоров’я Англії (PHE).
За їх словами, допоможуть і звичайні сиропи від кашлю. Фахівці з цих організацій радять спробувати ці засоби, перш ніж записуватися на прийом до лікаря. До того ж вони вказують, що більшість видів кашлю викликані вірусами, з якими антибіотики все одно не впораються, так що потрібно просто почекати, поки дія вірусу ослабне.
І все ж, незважаючи на всі ці рекомендації, статистика показує, що 48% лікарів прописують антибіотики від кашлю та бронхіту.
“Але ж резистентність до антибіотиків – це величезна проблема, і нам необхідно почати діяти негайно, щоб знизити вживання антибіотиків, – стверджує заступник директора PHE, доктор Сьюзен Хопкінс. – Наші нові рекомендації покликані підтримати лікарів, які не поспішають виписувати антибіотики, і вселити в пацієнтів впевненість в тому, що лікарі лише бажають їм добра “.
Перевірте симптоми
Зрозуміло, в рекомендаціях допускається, що застосування антибіотиків може бути необхідим в разі, якщо кашель супроводжується більш серйозним захворюванням або якщо є ризик подальших ускладнень для людей з хронічними захворюваннями або ослабленим імунітетом.
Мед також не рекомендується дітям віком до року, оскільки він може містити бактерії, здатні викликати дитячий ботулізм. У будь-якому випадку, “якщо кашель посилюється, а не проходить, або людині стає гірше, і вона починає задихатися, слід звернутися до свого лікаря”, радить сімейний лікар доктор Тесса Ллюїс.