Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов
Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов

Тип виборчої системи прямо впливає...

 • Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов
  Оновлення влади, демократія та новий парламент - Ігор Попов

  Тип виборчої системи прямо впливає...

 • Мокрий, брудний чи в мазуті: А який ти сьогодні вийдеш з маршрутки в Житомирі?
  Мокрий, брудний чи в мазуті: А який ти сьогодні вийдеш з маршрутки в Житомирі?

  Житомиряни нарікають на міські та...

 • Жахливі наслідки нічного буревію у Житомирі. ФОТО
  Жахливі наслідки нічного буревію у Житомирі. ФОТО

  Житомир до буревію виявився...

 • В Житомирі відкрилася фотовиставка «Погляд АТО – 1000 облич». ФОТО
  В Житомирі відкрилася фотовиставка «Погляд АТО – 1000 облич». ФОТО

  В Житомирі 20 травня 2019...

Новини
ЧИМ ЗАВИНИЛИ НОТАРІУСИ АБО НОВА ОБОРУТКА МІНІІСТЕРСТВА «СПРАВЕДЛИВОСТІ»
ЧИМ ЗАВИНИЛИ НОТАРІУСИ АБО НОВА ОБОРУТКА МІНІІСТЕРСТВА «СПРАВЕДЛИВОСТІ»
22 лютого 2019
25- го лютого, в понеділок, нотаріуси Житомирщини, як і нотаріуси всієї України, працювати не будуть - під стінами Кабінету Міністрів оголошено акцію протесту. Ті нотаріуси, як і не поїдуть до Києва, все одно не прийматимуть громадян, посилаючись на всеукраїнський страйк. Чим зумовлена така війна між Міністерством і представниками престижної і досить консервативної професії?

Під вивіскою чергової реформи, Міністерство юстиції запровадило зміни до законодавства, згідно з якими, нотаріус, який одночасно є і суб’єктом державної реєстрації, має здавати додатковий іспит на професійну придатність. На перший погляд, виглядає досить пристойно: держава піклується про належний професійний рівень суб’єктів, що мають доступ до важливих державних реєстрів, зокрема, реєстру прав власності та реєстру юридичних осіб та підприємців (реєстру бізнесу), тим більше, такі нововведення стосується нотаріусів, яких за рішенням спеціальної Комісії з розгляду скарг в сфері державної реєстрації тимчасово позбавили доступу до реєстру. Досить сумнівною інституцією є і згадана комісія, адже в цивілізованих країнах розгляд спірних справ здійснюється судамиіз застосуванням відповідного процесу та можливістю оскарження судового рішення в разі незгоди з ним. Міністерство юстиції абоміністерство «справедливості», як воно себе само називає, не довіряє судовій владі і чинить судочинство самостійно за придуманим ним же процесом, тримаючи під ковпаком і нотаріусів, і реєстраторів.

Повернемось до іспитів, що стали яблуком розбрату між міністерством і нотарями. Отже,не все в цій схемі біло та пухнасто: сам факт позбавлення нотаріуса доступу до державних реєстрів суперечить Закону України «Про нотаріат», оскільки нотаріус зобов’язаний при вчиненні нотаріальної дії використовувати дані державних реєстрів, жодну угоду не можна укласти, не отримавши актуальні дані державного реєстру прав на нерухоме майно, те ж саме стосується і оформлення спадщини та інших дій. Нотаріус наділяється правом здійснювати нотаріальну діяльність після отримання свідоцтва про право на заняття нотаріальної діяльності, склавши кваліфікаційний іспит в Міністерстві юстиції за умови наявності необхідного стажу роботи. Видаючи свідоцтво, Міністерство юстиції тим самим підтверджує професійну придатність та кваліфікацію особи на вчинення нотаріальних дій. Інших додаткових іспитів та сертифікатів Законом України «Про нотаріат» не передбачено. Чому ж тоді міністерство юстиції не визнає правила, встановлені законом?

З міністерством юстиції все якось незрозуміло. Вже сьомий рік поспіль воно модернізує та реформує сферу державної реєстрації. Наразі всі новаторства, запроваджені міністерством в цій сфері, виявились провальними. Спочатку була реєстраційна служба, яка виявилась корумпованою і непрофесійною, потім перелік суб’єктів державної реєстрації розширили: і комунальні підприємства, і державні реєстратори територіальних громад, і якісь акредитовані суб’єкти. Та знову щось пішло не так. Термін рейдерство, гасла про боротьбу з ним, і все завдячуючи нечесним на руку реєстраторам, вже стали звичними навіть для пересічного українця. Вже понад два роки Міністерство юстиції, захищаючи права громадян і бізнесу, блокує доступ до реєстру несумлінним реєстраторам, а зловживань в цій сфері менше не стає. Натомість, працівники управління акредитації, контролю та моніторингу суб’єктів державної реєстрації міністерства юстиції стали фігурантами гучних скандалів та кримінальних справ. Так, очільниця цього управління Аліса Оскірко та її заступниця Тетяна Даценко в липні 2018 року були взяті при отриманні хабаря на суму близько 200 000 грн. Обшуки того ж літа минулого року були і начальника департаменту держаної реєстрації і нотаріату Віталія Гайдука , і у колишнього заступника міністра з питань державної реєстрації Павла Мороза.

Мабуть, не треба бути й видатним аналітиком, щоби провести цікаві паралелі: в розпалі президентська компанія, пан Яценюк заявив про свої наміри взяти реванш і очолити уряд, міністр юстиції Павло Петренко – член політради «Народного фронту» , передвиборча компанія потребує силу грошей, а по неофіційним даним, не потрапити під відключення від реєстру або вдало здати іспит, коштує тисячі умовних одиниць. І, як завжди, розплачуватись нам, пересічним українцям: потерпати від недолугих реєстрів, які не захищені від хакерських атак (можливо, це також не є випадковістю, адже держатель реєстрів – Міністерство юстиції), непрофесійних реєстраторів, та нехватки нотаріусів, які ніби і мають свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю, а здійснювати її не можуть.

P.S. в жодній країні світу нотаріуси на страйк ще не виходили, адже ця професія має найвищі гарантії захисту з боку держави. Спало на думку, що цей страйк буде особливим: майже 90% представників цієї професії – жінки. Побачимо, на що здатні жінки у боротьбі з корупцією і паном Петренко.

ЧИМ ЗАВИНИЛИ НОТАРІУСИ АБО НОВА ОБОРУТКА МІНІІСТЕРСТВА «СПРАВЕДЛИВОСТІ»

На головну сторінку

Загрузка...
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Новини