Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяПотріскані стіни, аварійна стеля та високі ризики зараження туберкульозом: Що приховує поліклініка...

Потріскані стіни, аварійна стеля та високі ризики зараження туберкульозом: Що приховує поліклініка в Житомирі? ФОТО

Раніше ми писали, що в КП “Лікарня №1” ЖМР може з’явитися кабінет контрольованого лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі (ДОТ кабінет).

ДОТ кабінет — кабінет контрольованого лікування створюється в містах та районних центрах за рішенням обласного управляння охорони здоров’я.
Він може бути розташований як в протитуберкульозному диспансері так і поліклініці загально-лікарняної мережі.

У випадку Житомира, він дійсно є і розташувався на території КП “Лікарня №1” ЖМР на вулиці В.Бердичівській, 32 та має окремий вхід.

Так виглядає будівля

Лікар-фтизіатор знаходиться на місці лише декілька разів на тиждень, проте по вівторках і четвергах там знаходиться медсестра, яка відбирає на дослідження мокротиння хворих на туберкульоз.

Тут хворі здають мокроти на дослідження

Будівля знаходиться в аварійному стані. Просто неймовірно, що до цього року тут знаходилось дитяче дерматологічне відділення.

Працівники поліклініки скаржаться, що пацієнти з туберкульозом вільно розгулюють по всій поліклініці і мають доступ до спільного туалету.

До слова, хворих на туберкульоз в Житомирі вже не так і мало, судячи з медичних карток.

Відділення під фтизіатрію дійсно жахливе і вже не йдеться мова про санітарні норми, тут все небезпечно для життя – стіни потріскані, стеля в трьох місцях в будь-який момент може обвалитися.

В приміщенні є всі умови для розвитку туберкульозної палички – там сиро і холодно, в деякі вікна навіть сонячне світло не потрапляє.

У відділенні є лампи для кварцування (бачили ми аж одну), проте це не такі лампи, які потрібні у відділенні з хворими на туберкульоз.

Умови настільки погані, що тут навіть проблеми є з елементарним – з водою.

В рукомийнику надзвичайно малий тиск води, в туалеті воду потрібно набирати у відра заздалегідь.

Санітарки при відділенні немає, відповідно, мити там також просто немає кому, один раз в тиждень там миє людина зовсім з іншого відділення.

Лабораторія поліклініки, яка знаходиться в іншому приміщенні, не пристосована для дослідження мокротиння хворих на туберкульоз – на підлозі звичайне покриття (в таких випадках це має бути не лінолеум, а спеціальне покриття, яке легко пропускає через себе повітря) і немає жодної витяжки, під якою можна було працювати з відібраним матеріалом.

Отже, виходить так, що лаборантка не застрахована від зараження туберкульозом.

Також залишається відкрите питання що до відвідування хворих на туберкульоз рентген-кабінету, адже для того, щоб туди потрапити хворі заходять в приміщення і знаходяться поруч із звичайними відвідувачами поліклініки.

У вівторок і четвер ввечері виділяють одну годину для відвідування хворих на туберкульоз рентген-кабінету, проте ніхто не контролює звичайних людей, які знаходяться поруч.

Рентген-кабінет, в який мають ходити хворі на туберкульоз знаходиться поруч з реєстратурою, аптекою і кабінетами лікарів, тут завжди багато людей.
Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img