В травні цього року житомиряни почали скаржитись на те, що в аптеках міста стало просто неможливо отримати за державною програмою інсулін.
Чому так, сайту Житомир-онлайн розповів керівник КП “Фармація” Житомирської міської ради Поліщук Вадим Олександрович:
“На сьогодні в Житомирі ми маємо певні проблеми з реалізацією програм “Доступні ліки” та програми, що забезпечує хворих на цукрових діабет інсуліном.
Раніше програма “Доступні ліки” працювала за паперовими рецептами, проте зараз, у зв’язку з реформами в медицині введено в дію е-рецепт.
Тобто хворий приходить до лікаря, який в електронному варіанті виписує йому рецепт на ліки, а потім, звернувшись в потрібну аптеку і назвавши своє прізвище, отримує ліки по е-рецепту.
Після цього Національна служба здоров’я України через певний період здійснює відшкодування коштів.
В 2018 році, поки це все діяло з паперовим рецептом, в Житомирі таким чином працювало близько 6 мереж аптек.
Та коли все стало відбуватись з е-квитком, юридично приймали участь в цій програмі 2 мережі – “Фармація” і “Санітас”.
З 1 квітня ввели в роботу е-рецепт і вже станом на 15 травня мережа аптек “Санітас” не відпускала ліків по даній програмі.
В цьому році лікарі активно виписують е-рецепти, проте у зв’язку з тим, що лише 2 мережі аптек підписали договір про співпрацю, а з середини травня і зовсім одна – мережа аптек “Фармація”.
Чисто фізично аптеки мережі були перенавантажені – формувались величезні черги.
Маємо також велику проблему по програмі, яка забезпечує інсуліном хворих на діабет.
Так само є проблема з чергами – хворим дійсно важко отримати свої ліки.
Та близько 10 днів тому виникла серйозна проблема в Житомирі, адже хворі не могли отримати ліки. Було багато скарг і дане питання винесли на розгляд до міської ради, де намагались знайти шляхи вирішення даної ситуації.
Раніше по програмі з інсуліну в місті працювало 3 мережі аптек – “Санітас”, “Подорожник” і “Фармація”.
Та в травні цього року, хворі на діабет, коли намагались отримати інсулін в аптека мережі “Санітас” чи “Подорожник” чули відмову, аргументували це тим, що аптеки не отримали достатнього фінансування програми від держави.
Умовно кажучи, 30% фінансування не вистачає.
Тобто хвора людина на діабет не могла отримати ліки – їй пропонувалося прийти на наступний місяць і, можливо, тоді можна буде отримати інсулін.
І на даний час маємо так зване вирішення цієї проблеми – міська рада запропонувала мережі аптек “Фармація” виписувати інсулін в борг.
Тобто кошти за ліки, яки ми відпускаємо по програмі ми в кращому випадку отримаємо аж через місяць.
Це все створює економічне навантаження на мережу “Фармація” і суттєво впливає на роздрібну торгівлю – адже потрібно десь знаходити кошти, щоб більше місяця забезпечити ліками житомирян.“