Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
План капитуляции Украины, который провалился
План капитуляции Украины, который провалился

Как работала информационная компонента доктрины...

 • План капитуляции Украины, который провалился
  План капитуляции Украины, который провалился

  Как работала информационная компонента доктрины...

 • Житомирський міський голова вшанував пам'ять жертв Голокосту
  Житомирський міський голова вшанував пам'ять жертв Голокосту

  Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту....

 • Пухлина була вагою, як новонароджена дитина: унікальну операцію провели лікарі в Житомирі
  Пухлина була вагою, як новонароджена дитина: унікальну операцію провели лікарі в Житомирі

  У Житомирській обласній клінічній лікарні...

 • Сьогодні святкує день народження відомий житомирянин Олексій Ясюнецький
  Сьогодні святкує день народження відомий житомирянин Олексій Ясюнецький

Новини
Помер житомирський письменник В'ячеслав Шнайдер

Помер житомирський письменник В'ячеслав Шнайдер

30 травня 2019
Як повідомили сайт Житомир-Онлайн джерела, сьогодні, 30 травня, декілька годин тому від серцевого нападу помер житомирський письменник, журналіст, поет і прозаїк В'ячеслав Шнайдер.

В’ячеслав Шнайдер народився 1956 року в інтелігентній родині: батько Ізяслав Володимирович був кореспондент Володарсько-Волинської районної газети «Прапор», а мати Фаїна Наумівна – шкільна вчителька. Пануюча в родині атмосфера сприяла тому, що В’ячеслав читав день і ніч, що й, власне, розвинуло в ньому літератора. З дитинства він був яскраво вираженим гуманітарієм, захоплювався російською і зрубіжною літературою, а пізніше – філософією. Тому юнацькою драмою став вибір професії, коли замість здобувати гуманітрану освіту він спершу вступив до Житомирського автодорожного технікуму, а по закінченню його ще чотири роки «відробляв» на виробництві. Цей період свого життя він коментує з іронією: «Поет, а до того ж єврей – погана суміш для оволодіння робітничими спеціальностями». 1980 року В’ячеслав Шнайдер вступив на філологічний факультет Житомирського педагогічного інституту, спеціальність – «Російська мова та література». Тут глибини фахової майстерності йому відкривали Олександр Чирков, Галина Соболевська, Галина Бондаренко. З особливою вдячністю згадує викладача філософії Володимира Щедріна – глибоку й одухотворену особистість; викладача політекономії Сергія Сороку, що справив дуже позитивний «дисидентський» вплив; історика Олександра Кузьміна та філолога Іду Федоровську. Друзям і колегам-студентам В’ячеслав Шнайдер запам’ятався як автор гумористичних віршів, що завжди мали успіх, однак сам він називає часи навчання в інституті періодом «безплідних творчих потуг», коли він відчував у собі письменника, але не задовольнявся написаним. Проте це був період визрівання таланту, який розвинувся згодом.

10 років після вузу він працював у сільських школах Володарсько-Волинського району, пізніше пережите і побачене стане матеріалом для високо поцінованої книги «Записки сільського єврея». Залишивши викладання, В’ячеслав Шнайдер звернувся до журналістики. Спершу працював у міській газеті «Прес-Форум», де виробив свій оригінальний стиль, що поєднав журналістику і літературу. Вже в перший рік своєї роботи отримав звання кращого журналіста в Житомирі. Згодом, захопившись спортивною журналістикою, отримав друге місце в конкурсі спортивних журналістів України.

Зрештою журналістика переросла в літературу. 1994 року вийшла збірка віршів «Тен-клуб», яка одразу здобула скандальну популярність. 1998 року в антології «Опудало» вийшла збірка оповідань «Записки сільського єврея», яка була оцінена критикою як «гумористичний шедевр». Інші твори друкувалися у часописах та виданнях «Кур’єр Кривбасу», «Київ», «Слово», «Косень», «Житомирський феномен». Останнім часом писав тексти для політико-сатиричного театру «Вертеп». Був членом міжрегіональної Спілки письменників України.

Працював у Житомирському обласному літературному музеї.

Помер житомирський письменник В'ячеслав Шнайдер

Джерело статті: Житомир-Онлайн

На головну сторінку

«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини