Свіжі новини
ГоловнаАфішаВ рамках благодійного проекту у двох лікарнях Житомира з'явиться навчальний клас

В рамках благодійного проекту у двох лікарнях Житомира з\’явиться навчальний клас

Проект «Право на освіту» — це благодійно-освітній проект, який піднімає важливість теми вчителів, освітніх реформ, вирішення проблем шкіл та захист прав освітян, учнів і їх батьків, з метою привернути увагу у суспільства та залучити якомога більше небайдужих людей до спільної місії.

Однією з основних активацій в рамках проекту – це Школи в лікарнях.

Наша мета — залучити якомога більше педагогів, батьків та дітей. Звичайно, ми співпрацюємо з усіма державними інституціями, які можуть посприяти прийти до цілі.

Але надзвичайно важливо, щоб ця ідея стала «народною» і набула рис загальноукраїнського тренду.

Так, з командою однодумців з’явилася соціальна ініціатива Право на освіту, куратором якої стала ведуча ТСН на 1+1—Наталія Мосейчук.

Разом з колегами, волонтерами, вчителями, лікарями, командою громадської організації SmallHeartwithArt, а також Благодійним фондом «КОЛО» вже другий рік звертають увагу на гарячу проблему – майже у всіх дитячих лікарнях України втрачено школи, діти перебувають в ізоляції, не отримують якісної освіти, відстають від однолітків.

У полі зору проекту «ПРАВО НА ОСВІТУ»та куратора проекту Наталі Мосейчук усі вчителі країни та дитячі лакарні, у яких не має освтніх просторів. Ми прагнемо підтримати ті навчальні заклади, які прагнуть змін і готові їх втілювати. Ми маємо надію, що проект «ПРАВО НА ОСВІТУ»допоможе змінити наші школи і ставлення до них, і нарешті між словами «навчання» та «щастя» можна буде поставити знак рівності.

Лікарні, це те місце, де діти вже в силу проблем зі здоров’ям обмежені в доступі до багатьох речей. Освіта — найголовніша з них. Бо рано чи пізно дитина залишає стіни лікарні і опиняється перед необхідністю повернутися до шкільного колективу, уроків та викликів з цим пов’язаних. Цей проект і спрямований усунути несправедливість і зробити життя маленьких пацієнтів повноцінним та насиченим навіть у стінах лікарень.

В світі існують школи при лікарняних палатах, де вчителя навчають пацієнтів. Це зроблено для тих, хто через хворобу практично живе в лікарні чи циклічно там перебуває.

• Так, в США найбільша кількість таких шкіл, де майже 6 мільйонів дітей до 17 років.

• У Фінляндії загалом налічується 28 шкіл при лікарнях, оскільки згідно із законодавством цієї держави кожна велика лікарня повинна мати школу. Того року вони відмічали ювілейну дату 100 років, як працюють школи при лікарнях.

• Естонія – це один з лідерів освітнього рейтингу PISA. Міністерство освіти затвердило «Стратегію безперервного навчання». Навчальний процес супроводжує дитину, де б вона не була.

• В Ізраїлі для хворих діток організовують віртуальні уроки. Діти, які залишаються в лікарнях, завдяки камерам можуть приєднатися і слухати урок

В Україні налічується 33 обласних лікарні, зокрема працюють сотні різних спеціалізованих клінік, де діти перебувають більше 2 тижнів чи регулярно проходять процедури. Десятки тисяч дітей не охоплено освітніми послугами під час лікування. Тож, відчувши відповідальність був створений проект «Право на освіту» під керівництвом Наталії Мосейчук, який і розпочав свою роботу.

Спершу ми поїхали до двох лікарень Львова (Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центра та Львівського Охматдиту), у яких і перейняли досвід та переконалися, що навчання це важливо, коли дитина знаходиться на лікуванні.

Усе почалося з того, що засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова чотири роки прагнула відкрити школу при лікарні, але все змінилося коли її ідею підтримала команда 1+1 медіа та особисто ведуча ТСН, куратор проекту «Право на освіту» Наталія Мосейчук.

Рік тому відкрився клас у відділенні ВІЛ/СНІД, а під час благодійного марафону у День захисту дітей «Сніданок з 1+1» зібрав понад 650 тисяч гривень для відкриття ще одного класу Школи Супергероїв у відділенні токсикології Національної дитячої клініки Охматдит.

Наразі тут навчаються діти, вимушені тривалий час знаходитися поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару. Уроки проходять у трьох форматах: індивідуальні заняття для дітей, групові – у класах та бінарні, які за спільною тематикою готують вчителі кількох предметів.

Під час заннять дітки мають змогу поспілкуватися з друзями, відволікнутися від щоденного лікуванного процесу і покращувати психологічне здоров’я.

Це перша Школа Супергероїв, у якій навчання вийшло за межі стін на подвір’я.На сьогодні в НДСЛ Охматдит працює дві «Школи Супергероїв» (мається на увазі Городик та Школа Супергероїв), відремонтовано та обладнано зону на відкритому повітрі «Городик», який з маленької клумби розрісся аж до 130 м2.

На ньомувлітку діти мають змогу займатися біологією та природознавством, вирощувати огірки, кабачки та інші культури, а також згодом займатися фізичною культурою на спортивній площадці, і на цьому ми не зупиняємося.

Будівництво школи відбувалося завдяки підтримці багатьох небайдужих людей: вчителів, представників соціально відповідального бізнесу та зірків. Кошти від глядачів надходили на рахунок фонду «Ти не один» 1+1 медіа.

Нещодавно партнери проекту «Small heart with art» відкрили безкоштовну франшизу«Школи Супергероїв».

Франшиза Школи Супергероїв — це шанс стати учнем і пережити хоча б демоверсію шкільних перипетій у всіх дитячих лікарнях по всій території України.

Вона допоможе тиражувати досвід та запровадити кращі практики у цій галузі.

Продовженням освітньої реформи при лікарнях України, та використанням соціальної франшизи стали вже лікарняні установи Житомирської області, а самеКУ “Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня” та Міська дитяча лікарня у Житомирі.

Туди вже приїжджала куратор проекту Наталя Мосейчук та волонтери, якіпровели комунікацію із владою, побачили місце для навчальних класів та почали організовувати роботу, а також розпочали пошук благодійної допомоги на організацію освітніх просторів.

Долучитися до нашого проекту вирішили і актори серіалу «Школа». Під час фан-туру по Україні вони завітали до Житомирських лікарень та наповнили діточок емоціями та відчули важливість створення шкіл при лікарнях.

Ось так буде виглядати навчальний клас у КУ “Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня”, у якому зараз вже розпочалися робота:

Вже 3-ій рік поспіль Наталія Мосейчук буде робити свій «Вибір серцем». Цю нагороду отримає не просто професіонал своєї справи, а людина, яка надзвичайно чуттєво і відчайдушно ставиться до звання вчитель.

Директор комунального підприємства”Дитяча лікарня ім. В.І.Башека” Житомирської міської ради, Галайба Володимир Борисович коментує:

«Ми прагнули, щоб і в нашій лікарні була школа для маленких пацієнтів. Навчання дасть змогу нашим школярикам не пропустити найкращі роки свого життя, щоб в їх пам’яті залишилися не білі халати та процес лікування, а радісні моменти шкільної пори.

Школа Супергероїв одночасно відкриває доступ до поєднання лікування та навчання.

Без сумніву, це лише позитивно буде сприяти їх скорішому одужанню, а також дасть можливість здобути нові знання та знайомства».

Залиште свій коментар
Читайте також