Дерев’яним посудом користувались ще наші предки, але й до сьогодні він залишається популярним. Звісно, сучасне кухонне начиння проходить кілька етапів виготовлення: заготовки після вирубки поміщають у деревообробні верстати, потім шліфують та полірують. А щоб такий посуд слугував довго, його покривають спеціальними оліями і обробляють захисним лаком. Проте, перш ніж придбати вироби з дерева, варто зважити всі за і проти.
– Дерево – екологічно чистий матеріал, який не тільки не шкодить організму, але і чинить на нього сприятливу дію.
– Деякі породи деревини володіють антибактеріальними властивостями, завдяки чому в них майже не розмножуються патогенні мікроорганізми.
– Дерев’яний посуд виділяє особливий характерний запах, який передається їжі і надає стравам особливого аромату і смаку.
– Дерево має низьку теплопровідність, тому вміст буде добре зберігати температуру, а тарілка при цьому не буде гарячою.
– Такий посуд хоч і дуже легкий, але досить міцний і не розіб’ється при випадковому падінні.
– Дерево вимагає особливого догляду. Такий посуд варто зберігати в приміщенні з нормальним рівнем вологості (45-60%) та захищати від впливу води.
Інакше може утворитися цвіль, позбутися якої буде непросто.
– Дерев’яний посуд не призначений для розігрівання їжі в мікрохвильовій печі та приготування страв у духовці.
– Мити кухонне начиння можна лише руками і без мийних засобів. А після цього обов’язково насухо витерти.
– Дерево має пори, тому вбирає всі сторонні запахи.
– З часом поверхня може змінити відтінок і потемніти, що зробить непривабливим його зовнішній вигляд.
Якщо ви вирішили купити такий посуд, звертайте увагу на декілька важливих критеріїв: породу дерева (модрина, вільха, ялівець, кедр, осика – міцні і мають приємний характерний запах), призначення (адже існують ще й декоративні вироби з дерева), товщину стінок (близько 6-8 мм), поверхню виробу (має бути цілою, гладкою, без тріщин).