На цьому наголошує народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій ПАВЛЕНКО.
Фракція ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ у Верховній Раді України не голосувала «За» зняття недоторканості з народних депутатів, бо вважає, що подібні поправки до Конституції мають стосуватися усіх народних обранців — народних депутатів, Президента України, а також суддів.
«Недоторканність депутатів має ту саму природу, що й у Президента. Будь-якому народному депутату імунітет надавався на час виконання повноважень, а після їх припинення імунітет автоматично припинявся. Якщо ми від цього принципу відмовляємося, то імунітет потрібно знімати і з Президента, і з суддів. Це політичне і правове обґрунтування позиції нашої партії», — зазначає Юрій ПАВЛЕНКО.
Імунітет часто використовувавсяокремими народними депутатами для того, аби уникнути відповідальності за вчинення протиправних дій. Тому громадяни вимагали ліквідувати так звану «касту недоторканних» в Україні. Водночас, ухвалений сьогодні парламентом законопроект№7203 цю проблему не вирішує, наголошує Юрій ПАВЛЕНКО.
«Наша позиція дуже послідовна — ми «За» ліквідацію «касти недоторканних», тому ми не голосували «Проти» рішення зняти депутатську недоторканність. Але ми і НЕ підтримали законопроект №7203, бо він є вибірковим рішенням та не врівноважений відповідним розширенням повноважень парламенту щодо контролю над діяльністю силових і антикорупційних органів. Минулий режим яскраво продемонстрував, як використовувати силові структури для переслідування опонентів. Зараз, робити це стало ще простіше», — пояснює позицію партії Юрій ПАВЛЕНКО.
Парламентар не виключає, що фракція ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ проголосувала б за скасування депутатської недоторканності, якби не була порушена конституційна процедура.
Зміни до Конституції були проголосовані у порушення Конституції. Це стосується і проведення засідання Комітету між сесіями, і неврахування зауважень Конституційного Суду до даного законопроекту. Якщо ж закон було ухвалено з порушенням процедури, то вінможе бути скасований Конституційним Судом. Тому це великий обман суспільства. З точки зору «сподобатись людям» ми могли б сьогодні проголосувати. Але для нас важливим є дотримання Закону і Конституції. І для нас важливим є скасування депутатської недоторканності, а не маніпулювання громадською думкою», —наголосивполітик.
ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ внесладо парламентуальтернативний до президентського законопроекту №1014 щодо внесення змін до ст. 85 Конституції України. Проектом закону пропонується наділити парламент, а не Президента правом призначати і звільняти з посади Директора Національного антикорупційного Бюро та Директора Державного бюро розслідувань. Це дозволить уникнути концентрації влади в руках Президента.
Крім того, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає негайного прийняття закону про парламентську опозицію.
«Сьогодні в українському парламенті діє монобільшість, що складається з однієї партії влади. Вони можуть приймати будь-які рішення, не рахуючись з позицією інших політичних сил і навіть нормами регламенту. Це означає, що для збереження української демократії необхідно термінове прийняття Закону про парламентську опозицію.Відповідний законопроект ми внесли в парламентпід номером №1211», — розповів народний депутат.
«Ми будемо домагатися невідкладного початку роботи над цим законом. Це потрібно не нам. Це потрібно для збереження та утвердження української демократії», — резюмував
Юрій ПАВЛЕНКО.