Державна прикордонна служба України орієнтуючись на стандарти ЄС і НАТО – переформатовується та є одним з лідерів реформування серед силових структур.
Однин з ключових моментів лідерства – це турбота відомства про кожного співробітника. Яка зокрема проявляється в підвищенні обізнаності персоналу про можливе виникнення корупційних ризиків.
В рамках передбаченою відомчою антикорупційною програмою, а також з метою розвитку правової свідомості та формування доброчесної поведінки персоналу до охоронців кордону завітав військовий прокурор Житомирського гарнізону Кринін Ігор Олександрович. Високоповажний гість розповів присутнім про особливості антикорупційного законодавства та націлив військовослужбовців на недопущення військових злочинів і військово-адміністративних правопорушень.
На завершення заходу прокурор запевнив, що всі хто зловживатиме службовим становищем задля отримання неправомірної вигоди нестиме неминуче покарання.
Додамо, що з кожним днем все частіше фіксуються факти відмови прикордонників від неправомірної вигоди. Лише протягом останнього періоду охоронці кордону Житомирського загону в чотирьох випадках відмовились від пропозиції хабара.
Запевнимо, що прикордонники Житомирського загону будуть і надалі демонструвати нульову толерантність до корупції.
Зауважимо, що Кримінальним Кодексом України передбачена відповідальність не лише за отримання хабара, але й за його давання. ст.369 зазначає, що давання хабара карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Давання хабара, вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.