Свіжі новини
ГоловнаПодіїУ Житомирі пройшов регіональний дебатний турнір серед школярів! Хто поїде до Харкова?...

У Житомирі пройшов регіональний дебатний турнір серед школярів! Хто поїде до Харкова? ФОТО

Житомирська гімназія №23 зібрала цього зимового ранку кращу молодь з багатьох міст і селищ України на міжрегіональний дебатний турнір в рамках проєкту “Молодь дебатує”.

Дебатну гру відкрили всі присутні на заході, урочисто заспівавши гімн України, опісля чого керівниця проекту Ольга Пішель та директор житомирської мыськоъ гімназії №23 Ігор Баранов привітали учасників з такою важливою місією як, вчитися і вивчати мислення, робити свідомий вибір та приймати важливі рішення.

Метою заходу є — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

Для дебатів завжди обирають актуальні теми. Цього разу темою турніру було питання: “Чи варто започаткувати офіційний день багатокультурності в Україні?”.

Проєкт в Україні став постійним та кожного року залучає все більше учасників та навчальних закладів. Всього методикою за всі роки оволоділи більше 2200 українських школярів і школярок. А у поточному році в проєкті взяли участь 1000 школярів та школярок з 54 навчальних закладів. У свою чергу Міністерство освіти і науки України у своїх листах до місцевих департаментів рекомендувало школам долучатися до “Молодь дебатує”.

“Тішить, що Житомир не лише приймає гостей, а й сам не пасе задніх, адже й учні гімназії 23, і колегіуму, і школи 26 – активні учасники нашого заходу. Тож нехай усім посміхнеться фортуна, а кращі з найкращих представлятимуть свої міста на четвертих національних дебатах у Харкові, що пройде вже 16 лютого 2020 року” – побажала пані Ольга Пішель.

“Сьогодні взагалі є дуже важливим вміння висловлювати свої думки, причому не просто висловлювати, а вміти ще аргументувати їх, маючи певні погляди. Тому, я завжди за проведення та підтримку таких заходів, тим паче, коли це стосується молоді. І для мене є честю приймати таку кількість делегацій активної молоді у стінах нашої гімназії”, – наголосив директор гімназії №23 Ігор Баранов.

Учасниками сьогоднішнього турніру стали вихованці 14 освітніх закладів з різних куточків України:

Житомирська область:
● Житомирський міський колегіум
● Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23
● Чуднівський ліцей
● Житомирська загальноосвітня школа № 26

Чернігівська область:
● Ніжинська загальноосвітня школа № 1
● Спеціалізована загальноосвітня школа № 2
● Чернігівська загальноосвітня школа № 1

Сумська область:
• Конотопська гімназія
• Шосткинська гімназія
• Конотопська спеціалізована школа № 9
• Сумська загальноосвітня школа № 20

Полтавська область:
• Розсошенська гімназія
• Миргородська ЗОШ № 9 ім. Івана Зубковського
• Полтавська загальноосвітня школа № 38

Школярі виступили досить гідно, аргументуючи та наводячи докази й факти, підкріплені джерелами інформації, точку зору своєї команди щодо важливості запровадження чи не запровадження офіційного дня багатокультурності в Україні.

Згодом, за підсумками голосування, перемогла все ж відповідь: “Не варто започаткувати офіційний день багатокультурності в Україні”.

Всі учасники отримали шалений досвід, який передбачається участю в дебатних іграх та приємні призи (кубки, дипломи тощо) і за призові місця, і за участь, та саме головне: 4 учасниці виграли поїздку до м. Харкова у січні 2020 року задля участі у національних дебатах у м. Харкові, а саме вітаємо:
– Рошка Анастасія
– м. Конотоп, Конотопська гімназія, Сумська область;
– Попело Анастасія – м. Чернігів, Чернігівська загальноосвітня школа №3;
– Покладенко Анастасія – Розсошенська гімназія, Полтавська область;
– Гонтар Яна – Полтавська загальносвітня школа № І-ІІІ ступенів №38, м. Полтава.

Довідка:
Проект “Молодь дебатує” збирає українських школярів на дебати вже четвертий рік. Методика “Jugend debattiert” з’явилась у Німеччині 2001 року, і зараз по ній дебатують сотні тисяч німецьких школярів, а на фінал приходить президент Німеччини. Україна стала першою країною, де по німецькій методиці дебатують іншою мовою. Її основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти “так” чи “ні”. Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів.

В цьому році міжрегіональні дебати проходять у Львові, Житомирі, Запоріжжі та Одесі. Вони є відбірковими турнірами — в кожному з них обирають чотирьох найкращих. Так складається перелік 16 дебатантів та дебатанток для участі у вирішальних національних дебатах у Харкові.

Проект «Молодь дебатує» з\’явився в Україні в 2016 році. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів Jugend debattiert її автори вперше дозволили використовувати на іншій мові. І в 2016 році в українській версії проекту брали участь 113 учнів з 8 шкіл 4 регіонів країни: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей.

У 2017 році проект продовжився в набагато більшому масштабі – вже 400 українських школярів спробували свої сили в дебатах. Вони представляли 25 навчальних закладів з 8 регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей.

У 2018-2019 роках в проекті взяли участь 42 школи та близько 800 дітей з 12 областей України: це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Херсонська, Полтавська, Вінницька області.

Проект проходить за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини і методичної підтримки Jugend debattiert.

Читайте також