Монастир розташований на одній із трьох гір, скелястого берега річки Тетерів. Час заснування його різні джерела вказують різний
У 1685 р. було збудовано дерев\’яний храм Преображення Господнього. В першій половині XVIII ст. монастир перейшов у підпорядкування греко-католицької церкви, проте православні традиції продовжували в ньому існувати. Наприкінці першої й на початку другої чвертей XIX ст. Тригірський монастир перейшов у православ’я.
В 1848-1852 роках з’явилася нова кам’яна церква – храм Богоявлення Господнього.
З 1854 р. по 1873 р. в монастирі було збудовано новий мурований Преображенський храм. У 1930-х роках монастир закрили. Церкву використовували як склад, а братський корпус — як школу. 1990-го року корпус повернули церкві. 1993–го року парафію було перетворено на монастир.
Головною святинею монастиря є чудотворна ікона Божої Матері Тригірської, що датується XVIII століттям.




