Свіжі новини
ГоловнаПодіїБезпечний новорічний стіл. Поради

Безпечний новорічний стіл. Поради

Щоб святкування було і корисне, і смачне, а головне — безпечне, не починайте святкову вечерю голодними!

Завчасно перекусіть фруктами, йогуртом або завареними вівсяними пластівцями. Такий перекус дасть легке насичення і допоможе уникнути переїдання.

Не рекомендується ставити на стіл копченості й консерви усіх видів, жирні ковбасні та м’ясні нарізки.

Розпочніть святкову трапезу із салатів зі свіжими овочами або фруктами, що приправлені рослинною олією, йогуртами, соком лимона або граната. Такі салати легко засвоюються, а також містять вітаміни, мінеральні речовини і ферменти.

Віддавайте перевагу свіжим овочевим стравам: вони містять багато клітковини і надовго забезпечують відчуття ситості. Із м’яса краще обрати запечену курятину або ж приготуйте в духовці рибу.

Намагайтеся не змішувати складні вуглеводи, жири та білки. Наприклад, рибу краще поєднувати із зеленню та овочами. Це стосується і страв із картоплі — до них ліпше додавати овочі, а не запечене м’ясо чи рибу.

Утримайтеся від кремових тортів, кексів і тістечок. Для солодкого столу краще обирайте чорний шоколад із вмістом какао-бобів щонайменше 76%, фрукти і сухофрукти.

Що ж до алкоголю, то навіть у свята потрібно пам’ятати: будь-яка доза є небезпечною для організму. Та якщо не вдається зовсім відмовитися від спиртного, не більше 30–50 мл міцного напою можна випити як мінімум через півгодини після попереднього прийому. Організм здатний перетравлювати лише певну кількість алкоголю: 50 г міцних напоїв і 100 г сухого вина, випитих повільно, впродовж 30 хв.

Не споживайте продукти, у якості яких ви не впевнені!

Зважений підхід як до святкового, так і до щоденного харчування допоможе вберегтися від харчових отруєнь та проблем із травленням

Інформація з сайту ЦГЗ

Безпечний новорічний стіл. Поради

Читайте також