Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаЮРІЙ БОЙКО ЗАПЕВНИВ ФЕРМЕРІВ ЖИТОМИРЩИНИ, ЩО ОПОЗИЦІОНЕРИ ПРОДОВЖАТЬ БОРОТЬБУ ЗА УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ

ЮРІЙ БОЙКО ЗАПЕВНИВ ФЕРМЕРІВ ЖИТОМИРЩИНИ, ЩО ОПОЗИЦІОНЕРИ ПРОДОВЖАТЬ БОРОТЬБУ ЗА УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ

Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ-ЗА ЖИТТЯ Юрій БОЙКО та народний депутат України Юрій ПАВЛЕНКО під час робочої поїздки до Житомирської області зустрілися з місцевими аграріями.

Фермери розповіли політикам про свої побоювання щодо відкриття ринку землі та поскаржилися, що влада їх не чує.

«Ми зверталися і до Президента, і до Кабінету міністрів ще до того, як закон прийняли у першому читанні. Зверталися й після цього. Але ми навіть не отримали офіційної відповіді. Згодом Міністр Милованов запросив нас до Києва, де звісно вислухав усі пропозиції, але це була просто розмова. «Слуги народу» заряджені прийняти цей закон і альтернативи не має, щоб ми не говорили», — зазначив фермер з Бердичівщини.

«Ми усіма доступними методами намагаємося донести депутатам, що аграрії не готові купувати землю. Ми не маємо таких коштів. Кредити, які обіцяють, ми навряд отримаємо. Та ми й так вже в кредитах», — додав його колега.

Відповідаючи на запитання журналістів після спілкування з аграріями, Юрій БОЙКО наголосив, що фермери країни відчувають себе обдуреними. Адже влада, яка підготувала законопроект про ринок землі, ігнорує інтереси простих українців.

«Люди пропонують відвезти керівників держави у село, де живе і працює український фермер, а потім, для порівняння, у село, де працює великий агрохолдинг, під який, власне, і готується цей закон. Аби вони подивляться на різницю між селом, де фермер живе, працює, створює робочі місця і сам розвиває соціальну інфраструктуру — ремонтує дороги, будує школи, церкви, парки. І тим селом, де господарює агрохолдинг, який приїжджає до села аби лише посіяти та зібрати врожай — як результат, таке село занепадає. Також, аграріїв цікавить питання щодо фінансування територіальних громад у випадку, якщо паї будуть викуплені так бездумно, як пропонує влада», — зазначив Юрій БОЙКО.

«Кожного разу, коли спілкуєшся із фермерами, чуєш про все нові й нові проблеми, які вчергове демонструють необхідність глибоко та детально пропрацювати закон про ринок землі, перш ніж виносити його на голосування. Подібне рішення не може прийматися настільки легковажно», — резюмував лідер ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ-ЗА ЖИТТЯ.

Юрій ПАВЛЕНКО зауважив, що протягом останніх декількох місяців представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ-ЗА ЖИТТЯ постійно зустрічаються з фермерами і селянами різних куточків Житомирської області та всієї України. Але звідусіль лунає одне звернення людей до народних депутатів — не голосувати за відкриття ринку землі.

«По-перше, люди вимагають провести референдум, почути їхню точку зору. По-друге, навести порядок у земельних відносинах та кадастрі, провести оцінку землі. Створити ефективну систему кредитування вітчизняного фермера — людини, яка сьогодні утримує село, його жителів і фактично створює майбутнє для сільської місцевості. Водночас, не дивлячись на візит Міністра Милованова на Житомирщину та на постійні звернення громадян до своїх народних депутатів мажоритарних округів від «Слуги народу», думка людей не враховується. Запропонована владою модель ринку землі, фактично, знищить українське село, знищить національного товаровиробника. А всі сільськогосподарські угіддя скуплять транснаціональні компанії, що, власне кажучи, вже відбувається. Я закликаю своїх колег, народних депутатів обраних від Житомирщини, поспілкуватися зі своїми виборцями. Виконати дану їм обіцянку — не голосувати за відкриття ринку землі. Почуйте нарешті людей!», — наголосив народний депутат.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ внесла 3,5 тисячі поправок до закону про відкриття ринку землі, який підготувала провладна партія. До початку розгляду питання у парламенті, тобто до 6 лютого, з них було розглянуто лише близько 10 %. Партія наголошує на неприпустимості голосування закону в другому читанні й у цілому доти, доки усі пропозиції й зауваження усіх фракції та окремих народних депутатів не будуть враховані. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ вважає можливим відкриття ринку землі лише після того, як буде впорядкований Державний кадастр, землі державної власності будуть розпайовані між громадянами, які ще не отримали земельний наділ. А головне, лише після проведення всенародного референдуму, на якому українці матимуть змогу сказати свою думку щодо вільного ринку землі в Україні.

Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img