Свіжі новини
ГоловнаПодіїЖитомирські журналісти стривожені появою в Україні «намордника» для демократії

Житомирські журналісти стривожені появою в Україні «намордника» для демократії

Сьогодні проблем, які щоденно нагадують про себе своєю гостротою – в Україні – хоч відбавляй. Вони наче змагаються між собою у тому, яка із них найбільше, найболючіше «дістане» пересічних людей. Дістане новими тарифами, штрафами, заборонами і навіть кримінальним покаранням. І, як не прикро про це казати, але до таких проблем сьогодні в Україні відносять і ситуацію із свободою слова.

Йдеться про засоби масової інформації, які сьогодні спантеличені новаціями, запропонованими і вміщеними у законопроекті «Про медіа». В Україні вже впродовж кількох тижнів не вщухає бурхлива реакція на появу у парламенті цього законопроекту, тож ми звернулися із проханням прокоментувати зміст законопроекту «Про медіа» голову Житомирської регіональної організації Національної Спілки журналістів України Віктора Бойка.

Житомирські журналісти  стривожені появою в Україні «намордника» для демократії

Мої колеги-журналісти дуже стурбовані, а точніше – стривожені появою законопроекту «Про медіа». Він по своєму дивовижний і дещо несподівано, причому без належної аргументації, заперечує аж п’ять раніше чинних нормативно-правових актів у сфері засобів масової інформації. До речі, й сам термін «засоби масової інформації» згідно запропонованого законопроекту, зникає. Дехто із наших колег-журналістів назвав запропоновані положення та норми законопроекту «Про медіа» не інакше, як «намордником» для демократії.

Зауважу, що журналісти, які мають чималий досвід роботи, наводять масу аргументів, які чітко і недвозначно засвідчують низку негативних наслідків запропонованих парламентарями новацій. Додам, що журналісти Житомирщини всерйоз схвильовані, а якщо відвертіше – глибоко обурені тим, що пропонують автори ще одного законопроекту, який називається «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації».

Законопроект вже зараз отримав свою неофіційну, але досить промовисту назву, як законопроект «Про дезінформацію».

Первинні осередки Національної спілки журналістів Житомирщини ледь не в один голос б’ють на сполох і вимагають негайного обговорення виниклої ситуації.

Чому у журналістському середовищі існує така тривога? Найпершим чином – тому, що усі вище згадані новації, які увійшли до редакцій нових законопроектів щодо діяльності ЗМІ та журналістів, готувалися кулуарно, без врахування думки громадських організацій, спілок, творчих об’єднань тощо.

По друге, ми маємо нагадати нашим законодавцям про не такі вже й далекі часи, коли у січні 2014 року у стінах парламенту вже були спроби ухвалити законодавчий документ, який по суті запроваджував цензуру у вітчизняних ЗМІ. Так от, ті пропозиції, які збурили взимку 2014-го року суспільство і стали дієвими каталізаторами подій на Євромайдані, сьогодні здаються невинними забавами у порівнянні із новелами нинішніх законодавців, які відзначились досі лише пропозиціями щодо посилення контрольних і штрафних санкцій щодо ЗМІ та окремих журналістів.

Таким чином, ми вже наступного тижня збираємо загальні збори журналістів, редакційних колективів, незалежно від форми власності видань чи їх членства в НСЖУ для обговорення ситуації, спричиненої появою кількох законопроектів, що стосуються медіа-сфери та журналістської діяльності. Вважаю, що без врахування пропозицій та зауважень журналістської спільноти Верховна Рада не має права навіть приступати до розгляду вище згаданих законопроектів. В іншому разі – суспільство отримає реальне згортання демократії, а журналістика, як професія, просто зникне.

Залиште свій коментар
Читайте також