Булінг – це агресивна свідома поведінка однієї дитини ( або групи ) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.
В Україні 24% школярів мають проблему з булінгом, з них 40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали.
Чому булінг є небезпечним, журналіст сайту Житомир–Онлайн дізнався про це в соціальних педагогів житомирського екологічного ліцею №24.
Насамперед, булінг дуже погано впливає на дітей, які не можуть справитися з цькуванням самостійно, а також на дітей, в яких немає підтримки. Коли образи починають надходити в бік дитини, мало хто починає себе захищати одразу. Найгірше в цьому те, що коли булер (людина, яка безпосередньо здійснює булінг) бачить страх, він починає ще більше ображати.
– Розкажіть, будь ласка, що треба робити задля того, щоб вберегти себе від булінгу?
– Від булінгу не застрахований ніхто, але засоби для того, щоб вберегти себе є. Найважливіша порада – не показуйте себе слабким. Ніколи не треба сприймати булінг, як щось страшне. Булити починає людина, яка набагато слабша за вас і таким чином хоче самовиразитися. Також існує фізичний булінг, у такому випадку треба обов’язково повідомляти про це дорослим.
– Чому так багато дітей мовчать про те, що їх ображають?
– Розказавши, діти думають, що їх будуть вважати слабкими, саме через це більшість не розповідають про свої проблеми. Найголовніше з боку батьків -розгледіти у дитині зміни.
– Які зміни відбуваються з дитиною, яка страждає від булінгу?
– Кожна мама і тато зможуть це побачити дуже легко, тому що так, як вони, ніхто не знає їх дитину, але є 5 найпомітніших змін в поведінці дитини:
• Часта зміна настрою
• Недосипання
• Проблеми з апетитом
• Синці та побої на тілі дитини
• Дивні пости у соціальних мережах дитини
Найголовніше – помітити ці зміни одразу, тому що у багатьох випадках булінг призводить до самогубства.
Булінг є гострою проблемою сучасності. Страшні випадки стаються кожного дня, і місто Житомир та Житомирська область не виняток. 17 лютого у Бердичеві компанія дівчат – підлітків побила 13 – річну незнайомку. Дівчина не змогла захистити себе, а тільки після побиття набрала маму і розповіла їй про це.
Любі діти, якщо ви стали жертвами булінгу – НЕ МОВЧІТЬ, саме для таких та багатьох інших випадків є дитяча гаряча лінія, яка надає допомогу у будь-яких питаннях стосовно образ та підтримує психологічно.