Дуже часто лікарі призначають комплексне лікування, не попередивши пацієнта, що деякі препарати не можна вживати разом або з іншими ліками. Також, люди зловживають знеболюючими, заспокійливими та іншими ліками, коли почувають себе погано.
Пропонуємо ознайомитися з переліком фармацевтичних груп та препаратів, які не можна поєднувати.
Протиалергічні та протикашльові препарати.
В препаратах від кашлю іноді містяться протиалергічні компоненти. Їх поєднання призводить до передозування, сонливості та порушення уваги. Таким людям заборонено керувати автомобілем або працювати там, де потрібна підвищена увага. Навіть, після тривалого сну вони відчувають втому та слабкість.
НПЗЗ та антидепресантні препарати.
Поєднання нестероїдних протизапальних засобів та антидепресантів, підвищує розвиток кровотечі в ШКТ у 6 разів, ніж окремий прийом. Також, ця комбінація викликає гіпертермію, тривогу, прискорене серцебиття та дихання.
Ацетилсаліцилова кислота та антикоагулянти.
Аспірин крім знеболювальної та жарознижувальної дії, володіє ще властивістю розріджувати кров. Тому, ця комбінація має сумарний ефект, що може призвести до розвитку внутрішньої або зовнішньої кровотечі.
Заспокійливі та знеболювальні препарати.
Вживання протитривожних препаратів та сильних знеболювальних, таких як опіоїди й кодеїновмісні, призводить до уповільнення дихання та серцебиття. Це викликає колапс, зупинку важливих функцій організму та смерть.
Парацетамол та кодеїновмісні препарати.
Комбінуючи парацетамол з кодеїновмісними препаратами звертайте увагу на дозування та склад. Тому, що кодеїн входить до складу знеболювальних засобів та протикашльових. Така комбінація призводить до розвитку гострої печінкової недостатності.
Будьте уважні та не зловживайте препаратами!