Щоденні брифінги, які влаштовуються у приміщення Житомирської ОДА, вже починають дратувати. Чим саме?
Найпершим чином тим, що інформація, яку оприлюднюють губернатор та начальник управління охорони здоров\’я, вражає декларативністю, відсутністю конкретики та схематизмом.
23 березня 2020 року учасники брифінгу у Житомирській ОДА казали про те ж саме, що й кілька днів тому. Благо, у Житомирі і області загалом після 12 березня не сталося найгіршого – від коронавірусної інфекції більше ніхто не вмирав.
Але ж що саме за цей час зробили керівники області. Ну, мер Житомира Сергій Сухомлин у цьому стосунку виявився найбільш завзятим і провів позачергову сесію, а потім особисто керував зустріччю та транспортуванням першої партії житомирян, які прибули до України з-за кордону.
А що робили керівники обласної адміністрації? І зокрема Віталій Бунечко та його «зами»?
Ну, ми знаємо про селекторні наради за участі президента, прем\’єра … і так далі. Вони проходять вже два тижні і там розповідається про те, які ліки, медичні апарати та обладнання вже закуплене за кордоном і коли прибуває звідтіля в Україну.
А яка роль у цій «схемі» влади Житомирщини? Поки що ніяка! Немає (вже два тижні про це кажуть) на Житомирщині вдосталь масок, костюмів для медичного персоналу. І що?
За словами губернатора, «ведуться перемовини та провадяться бесіди» із потенційними виробниками масок, а перспектива виготовлення дизинфікуючих матеріалів (спреїв та рідин) на базі Житомирського лікеро-горілчаного заводу взагалі поки що бачиться у цілковитому тумані.
Чи то губернатор щось таке знає і розуміє, що Житомирський лікеро-горілчаний завод разом із Чуднівською філією вже остаточно поставлені на «прикол» і працювати не зможуть, чи керівництво заводу сьогодні вже не вважає за потрібне виконувати замовлення та вказівки органів державної влади?
Щось таке є, але будь-які дезинфікуючі і протимікробні антисептики, які потрапляють до мережі аптек у Житомирі, миттю зникають.
Найменший балончик ємкістю 100 мл, який вартує 47 грн. розкуповується в аптеках «Санітаса» за 2-3 години. А чому? Тому що область, де живе 1.2 млн. жителів, потребує куди більших об’ємів поставок антисептичних рідин чи спреїв. І лікеро-горілчаний завод у Житомирі міг би вже давно вирішити подібну проблему.
Але для цього потрібні вказівки, для цього має бути виявлена рішучість та наполегливість. І тут керівники Житомирщини поки що нічим втішним похвалитися не можуть.
Губернатор Віталій Бунечко ще з тиждень буде «здійснювати перемовини та проводити бесіди» з метою налагодження конкретної роботи із виробництва конче необхідних на Житомирщині виробів медичного призначення.. Чи буде із того толк? Сказати важко, але вже сьогодні зрозуміло, що далі розмов, запевнень та декларацій нинішній керівник Житомирської області, як то кажуть «не блещет». І якраз у часи скрути, у вирішальний час це видно вже навіть неозброєним оком.