Свіжі новини
ГоловнаПодіїУ НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ СУПРОВІД ТА ПІДТРИМКА – АЖ ДО ОДУЖАННЯ!

У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ СУПРОВІД ТА ПІДТРИМКА – АЖ ДО ОДУЖАННЯ!

Сьогодні важко віднайти більш хвилюючу чи «гарячу» тему, ніж пандемія вірусу СOVID – 19, до якої прикута увага фактично всієї планети. Україна тут винятком не стала, хоча наша країна за масштабами поширення небезпечної хвороби поки що не має таких загрозливо-катастрофічних показників, які вже кілька тижнів демонструються в Італії, Ірані, Іспанії, США та Франції. Через свою економічну слабкість Україна сьогодні не може змагатися з потужностями систем охорони здоров’я значної кількості європейських країн. Однак це зовсім не означає, що ми не можемо сповна використовувати всі можливі засоби застереження та запобігання, аби вберегти населення країни від фатальних наслідків поширення пандемії коронавірусної інфекції. Невеликий, але вже майже тримісячний досвід протидії коронавірусній інфекції у різних країнах світу вказує на те, що найкращих результатів досягали там, де домоглися вчасного запровадження карантину та інших заходів так званого «соціального дистанціювання». У нас цей процес якраз «на марші», проте не варто забувати про інші чинники та фактори, які можуть допомогти жителям України протистояти досі невідомій хворобі. І на Житомирщині, зокрема, варто нагадати про можливості та потужності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» (далі – Лікарняна каса).

Із другим етапом реформи доведеться зачекати

Як відомо, БО «Лікарняна каса Житомирської області» виникла майже два десятиліття тому й наразі об’єднує у своїх рядах більше 204-х тисяч мешканців Житомирщини. На сторінках нашого видання ми неодноразово розповідали про діяльність Лікарняної каси, яка за час свого існування здобула неабияку популярність. Сьогодні не зайвим буде нагадати, що Лікарняна каса виникла свого часу в ситуації обмежених можливостей держави забезпечити своїм громадянам якісну та доступну медичну допомогу. З тих пір минуло чимало часу, і медична галузь та вся система охорони здоров’я України зазнали певних змін. Зокрема, кілька років тому в Україні розпочалося реформування вітчизняної системи охорони здоров’я, а вимоги та пропозиції щодо запровадження в Україні так званої «страхової медицини» звучали все гучніше. За таких умов не дивно, що на Житомирщині виникали розмови, висловлювалися прогнози стосовно того, що, мовляв, Лікарняна каса свою роль виконала, а нова, реформована – і вже начебто більш досконала – система надання медичної допомоги населенню буде більш ефективна та дієва. Особливі сподівання з такого приводу покладались на початковий період впровадження другого етапу медичної реформи в Україні, який мав стартувати з 1 квітня 2020-го року. Суть запропонованих реформ стосувалася спеціалізованої та вузькоспеціалізованої медичної допомоги, яку лікувальні заклади мали надавати пацієнтам на основі укладених угод із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). В ході другого етапу реформування системи охорони здоров’я України, згідно з розробленою «Програмою медичних гарантій», НСЗУ оплачуватиме медичним закладам за випадки лікування та надані послуги за визначеними тарифами. До тарифів, згідно з постановою КМУ №65 від 05.02.2020 року, включена вартість виробів медичного призначення та лікарських засобів, які наявні в Національному переліку.

У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ СУПРОВІД ТА ПІДТРИМКА – АЖ ДО ОДУЖАННЯ!

– Ця Програма («Програма медичних гарантій») викликала у середовищі наших співгромадян неабиякі сподівання та надії на поліпшення ситуації у вітчизняній медицині, а головні очікування людей стосувалися гарантій від держави стосовно якісної і доступної для пацієнтів медичної допомоги, – зауважив з приводу очікуваного «квітневого старту» другого етапу медичної реформи в Україні виконавчий директор БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимир Мишківський. – Щоправда, – продовжує розповідати Володимир Станіславович, – далеко не всі наші співгромадяни звернули увагу на те , що одночасно й одразу ж із 1 квітня 2020-го року всі пакети «Програми медичних гарантій» реалізовані не будуть. Не варто забувати і про те, що разом або паралельно з «Програмою медичних гарантій» комунальні медичні заклади зобов’язані визначити й оприлюднити перелік платних послуг для пацієнтів. Сьогодні, у надзвичайних умовах, які виникли у нашій країні внаслідок поширення пандемії коронавірусу COVID – 19, дуже важко прогнозувати, коли, як швидко і наскільки динамічно та системно будуть виконуватися вже задекларовані пакети державної «Програми медичних гарантій». Варто звернути увагу і на ту обставину, що багато головних лікарів (за новою номенклатурою – директорів) медичних закладів висловлюють занепокоєння низькими тарифами НСЗУ за оплату роботи лікарень і переконані, що цих коштів буде недостатньо. Стосовно Лікарняної каси, то вона й надалі буде надавати мешканцям області, котрі в ній перебувають, медикаменти та вироби медичного призначення, передбачені відповідними Переліками, які затверджуються Правлінням ЛК. В тому числі й, звісно ж, на етапі спеціалізованої та вузькоспеціалізованої медичної допомоги, що передбачено відповідними Положеннями Лікарняної каси.

У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ СУПРОВІД ТА ПІДТРИМКА – АЖ ДО ОДУЖАННЯ!

Варто зауважити, що сьогодні в Україні дедалі гучніше говорять про те, що в умовах надзвичайної ситуації, коли постало питання про ефективну протидію поширенню пандемії коронавірусу COVID- 19, реформування «другої ланки» вітчизняної системи охорони здоров’я варто відтермінувати на певний час – хоча б до завершення заходів карантину. Водночас подальші реформаторські кроки вітчизняної медицини можуть бути пов’язані з висновками та досвідом подолання наслідків нинішньої пандемії коронавірусу як в Україні, так і в Італії, Франції, КНР, Японії.

Своїх пацієнтів Лікарняна каса супроводжує аж до одужання

– За таких умов, як би не розвивались події, діяльність Лікарняної каси, – говорить В.С.Мишківський, – підпорядкована нашій найпершій меті – забезпеченню членів благодійної організації якісною медичною допомогою. Сьогодні ми ретельно, щоденно й уважно моніторимо ситуацію з захворюванням на коронавірусну інфекцію в нашій області. Якщо так трапиться, що небезпечний вірус «зачепить» когось із членів нашої благодійної організації, Лікарняна каса забезпечить відповідне лікування своїх пацієнтів. Реально ми це завжди робимо при лікуванні хворих на пневмонію, яка може бути важким ускладненням вірусної інфекції. Процес лікування та одужання хворих може бути тривалим – до кількох тижнів. У випадку, коли доведеться допомагати нашим пацієнтам боротися з недугою, Лікарняна каса забезпечить лікування аж до моменту одужання хворого. Станом на кінець березня 2020-го року коронавірусна інфекція на Житомирщині вже показала свій небезпечний, а в окремих випадках – і смертельний «подих».

Сподіваюсь на те, що вжиті застережні заходи та запровадження стану надзвичайної ситуації певним чином убережуть нас від таких масштабів та наслідків захворювання на коронавірусну інфекцію, як це сталося у ряді європейських країн. Тож БО «Лікарняна каса Житомирської області» використає усі свої можливості, аби уберегти здоров’я та життя наших пацієнтів – членів ЛК. Наші лікарі-експерти в лікувальних закладах в усіх районах Житомирської області також готові надати всіляке сприяння та конкретну допомогу і супровід у ході лікування аж до одужання. Нагадую телефон гарячої лінії БО «Лікарняна каса Житомирської області» – 067 411 30 93. Для користувачів мережі Інтернет повідомляю адресу нашого сайту: likkasa.com.ua (можна вступити до ЛК та сплатити внески), також БО «Лікарняна каса Житомирської області» має свої сторінки в Facebook та Instagram. Тому інформацію про нас можна легко віднайти, а відповідь на будь-яке запитання ми швидко і вичерпно надамо. Ми на вас чекаємо! Ми працюємо для вас!

Читайте також