Попри те, що в Україні стрімко поширюється епідемія коронавіруса, а кількість інфікованих скоро сягне позначки в тисячу осіб, Кабінет міністрів України приймає незрозумілі рішення: то посилює карантинний режим забороняючи заходитися без захисної маски у громадських місцях, то послаблює його, дозволивши роботу продуктових ринків. Вочевидь не розуміючи, що на відкритих ринках немає можливості проконтролювати відстань між покупцями і дотримання карантинного режиму.
Втім остаточне рішення відкривати чи не відкривати ринки залишається в Бердичева за місцевою владою. Яке, мабуть, буде прийматися сьогодні, 2 квітня на засіданні виконавчого комітету міста. Втім на окремих ринках Бердичева (а особливо – на Центральному ринку) вже кілька днів кипить жвава торгівля. Вчора проходячи повз наші кореспонденти самі у цьому пересвідчилися. Правда мова йде про стихійну торгівлю і не на території ринку – а на звичному місці, поблизу районної автостанції.
Люди приїжджають машинами і практично відкрито здійснюють торгівлю, деякі навіть починають розкладатися, порушуючи встановлені карантині обмеження. Де поліція, яка має реагувати на такі дії та штрафувати порушників (штраф чималий – від 17 000 гривень), і чому торгівці не бояться правоохоронних органів – загадка. Невже вони зароблять більше, ніж передбачена законодавством сума штрафу?
Між тим варто нагадати, що станом на ранок 31 березня поліцейські оформили 46 адміністративних матеріалів за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Найбільше – у Житомирі (21) та Житомирському районі (6), а також Бердичеві (7) та Новограді-Волинському (4). Нагадаємо, що за порушення карантинних вимог передбачено накладення штрафу на громадян від 17 до 34 тисяч гривень і на посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень. Однак навіть такі жорсткі заходи не діють на бердичівських ділків.