Свіжі новини
ГоловнаУкраїна"Яка різниця, де людей лікувати? Ризики в Україні і у них одні...

\”Яка різниця, де людей лікувати? Ризики в Україні і у них одні й ті ж, зате зарплата в Італії – неймовірна!..\”

Чернівецька область поступилася 1-м місцем за кількістю жителів, інфікованих коронавірусом, лише Києву. Серед буковинців поширена думка, ніби “нульовий пацієнт” потрапив до регіону з вини якогось корумпованого прикордонника на КПП при в\’їзді з Румунії. Той нібито витягнув з кишені контрабандний китайський тест, перевірив українця, котрий безупинно кашляв, – і за смішні 20 євро впустив того на Богом благословенні терени.

Мешканці Житомирщини старшого покоління напевно пам\’ятають: першим пасажирським потягом, що дозволив діставатись без звичної пересадки в Києві до самої Москви, був саме “Чернівці-Москва”. То вже згодом через наш регіон проходили потяги “Хмєльніцкая-Москва” (за часів СРСР однойменну з подільським обласним центром станцію було заведено позначати саме так: в жіночім роді), безпересадочні вагони “Житомир-Москва” (їх перепричепляли по станції Козятин), нарешті, прямий швидкий “Житомир-Москва”.

Точна кількість буковинців, які мають, крім українського, ще й румунський паспорт, не піддається підрахунками. Владці краю, починаючи зі ставлеників екс-президента Віктора Януковича, намагалися вдавати, ніби “так треба”. Позаяк вільне переміщення жителів Чернівецької області до сусідньої держави-члена Євросоюзу помітно зменшувало протестні настрої в регіоні. Попрацювавши деякий час у сусідів або ще в якійсь державі з колишнього соціалістичного табору, будь-хто з буковинців вже не горів бажанням “проявити громадянську позицію” ні у себе, ні в неблизькому Києві на Майдані.

Починаючи з 19 листопада 2009 року у румунів набув чинності закон, згідно з яким право на отримання паспорта отримали не тільки ті, хто проживали на території Королівства Румунії до 1940 року (тобто жителі декількох районів Одеської області і всієї Чернівецької області), а й їх спадкоємці до третього коліна.
Процес румунізації цих регіонів України набрав таких темпів, що Бухарест був змушений закрити персональні дані своїх новоявлених громадян.

Новоспечені румуни, певна річ, почали вимагати від Києва надання окремим районам зі своїм компактним проживанням економічної і адміністративної автономії. Точно так само діяли й мадяри Закарпатської області, які теж масово отримували паспорти громадян Угорщини.

Зараз коронавірус бушує переважно в “заробітчанських” селах краю, на кшталт Колінківців. Ті, кому пощастило дивом вилікуватися від “китайської зарази”. принижено просять у земляків пробачити їх за те, що необдумано завезли хворобу “по імпорту”. Односельці ж, як і раніше, готові спалити дочиста житла хворих на коронавірус, аби та зараза не перекинулася і на їх хати.

Крім медустанов обласного центру, хворих буковинців звозять до Сокирянської, Хотинської, Глибоцької, Сторожинецької, Новоселицької та Кіцманської районних лікарень. У реанімаційних відділеннях на сьогодні перебувають десятеро пацієнтів, їх стан стабільно важкий.

Лікарі та медсестри працюють на знос. Обіцяні Володимиром Зеленським 200-відсоткові і навіть 300-відсоткові доплати медперсоналу за їх вкрай ризиковану працю все ще “в дорозі”.

Губернатор Тернопільської області Володимир Труш (цей західноукраїнський дотаційний регіон займає третю позицію слідом за Києвом та Чернівецькою областю: 160 випадків зараження …) пояснює “недовезення” грошей для матеріального заохочення медиків неповороткістю української державної машини. Володимиру Любомировичу напевно відомо і про гостру нестачу медперсоналу, особливо в районних лікарнях. У Монастириській районній лікарні коронавірусом заразився 21 (двадцять один) лікар, ще восьмеро медиків поклали на стіл головлікаря заяви про звільнення.

Захисних засобів на Тернопіллі теж не густо: всього на тиждень роботи. У Києві з цим трохи краще: в 9-й клінічній лікарні столиці України мерові Віталію Кличку доповіли про місячний запас масок, рукавичок, окулярів та деззасобів.

А тут ще й тих, хто залишилися в рідних пенатах виконувати свій благородний обов\’язок з порятунку людей, стали наполегливо переманювати за кордон.

Італія, наприклад, пропонує просто-таки казкові умови: по 600 (шістсот) євро за кожну відпрацьовану 10-годинну зміну. Найбільше на Апеннінах зацікавлені в українських анестезіологах, від них не потрібно підтвердження диплома (!!).

Судячи з реакції в соцмережах, випускники Тернопільського і Буковинського державних медичних університетів не проти переїхати до більш зацікавлених в їх професійній майстерності організаторів медичної справи. “Так, я подав заявку, – пише один з них. – Яка різниця, де людей лікувати? Ризики в Україні і у них одні й ті ж, зате зарплата в Італії – неймовірна!..”.

На питання щодо тамтешніх медпрацівників, котрі за останній час важко захворіли (їх приблизно четверта частина від усього персоналу) відповідають стандартно: “Ну так, у нас в Україні щороку по 40 тисяч чоловік гинуть в автокатастрофах, однак люди все одно мріють мати власні “колеса”.

В українській лікарні навіть з урахуванням 300% доплат “за шкідливість” лікар збиратиме гроші на машину не менше 10 років, – а в Італії він їх вже за перший місяць заробить!..

У п\’ятницю президент України видав указ про надання допомоги Італії в боротьбі з пандемією. А вже в суботу вдень глава МВС Арсен Аваков розмістив у Twitter фото двадцяти медпрацівників, набраних із систем МОЗ та МВС на добровільній основі. Всі вони вже відлетіли спецрейсом до Риму.

"Яка різниця, де людей лікувати? Ризики в Україні і у них одні й ті ж, зате зарплата в Італії - неймовірна!.."

Ця бригада медиків, як випливає з підписаного Зеленським тексту, ніякі не заробітчани: їх відрядження з розрахунку $150 на добу і соцзахист оплатить українська сторона, італійці лише забезпечать проживанням та харчуванням.

"Яка різниця, де людей лікувати? Ризики в Україні і у них одні й ті ж, зате зарплата в Італії - неймовірна!.."

Інфекціоністи, невропатологи, реаніматологи, анестезіологи, хірурги та медсестри повернуться до Києва через 2 тижні, – якраз до піку захворюваності на COVID-19, який розпочнеться після 14-15 квітня. Володимир Зеленський розраховує, що “першопрохідці” в Італії набудуть безцінного досвіду; ті ж, хто залишилися в своїх лікарнях і шпиталях, тим часом “просунуться вперед у лікуванні COVID-19”.

Щоденний приріст числа хворих по всій Україні – + 30%.

Насправді носіїв коронавірусу в десятки разів більше, просто тестів на всіх не вистачає. Цю проблему сподіваються вирішити шляхом запуску власного виробництва PRL-тестів. Заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко в суботу оголосив про завершення випробувань тестів, вони значно дешевші за імпортні, включаючи китайські. Вже з наступного тижня до медичних установ республіки почнуть щодень завозити від 2 до 7 тисяч тестів.

Читайте також