Пожежу майже «списали»
Ні для кого не секрет і усі ми спостерігаємо як вже тиждень Житомирська область «палає» – горить лісова смуга. Пожежа не припиняється, а тільки набирає обертів. Для припинення вогню навіть задіяли рятувальників з інших областей.
Звісно ж правоохоронні органи мають звітувати чому не догляділи. На першому місці ми мали би вказати «знайти винуватців пожежі», а потім вже «звітувати», але дивлячись, що відбувається – схоже справжніх винуватців ніхто і не збирався шукати.
Першими, хто попався під руку стали двоє жителів Народицького району. Один із них вирішив спалити траву на своїй ділянці, а точніше на сінокосі. Не встиг хлопчина підпалити траву, як поліціянти його забрали у відділок поліції.
На той час, а це 10.04.2020 ліс вже палав по повній декілька днів, і підпал трави на це не впливав. Але поліціянтів це не бентежило, адже їм потрібно було «закрити питання». І не просто «закрити», а «списати» масштабну пожежу на конкретну людину. Судячи з того, що відбувалось, керівник місцевої поліції Народицького району вирішив, що цією людиною має бути місцевий фермер. Але до нього не так то просто підібратись, тому «план» вибудовувався через інших осіб і цими іншими стали перші, хто попався на своєму ж полі.
В поліції спочатку били, а потім пропонували гроші за неправдиві свідчення
«Ми орали города з моїм сусідом Павлом. Потім їхали назад з с. Рубежівка і
вирішили спалити траву на своїй ділянці, там де ми косимо сіно. Підпалили. Тут приїхала поліція і нас затримала. Павло почав тушити, але нам не дали дотушити, нас затримали. Потім нас забрали в батальйон с. Базар. Поліцейські нічого з нами не робили, доки не приїхав начальник поліції Сергій Іванович зі своїм помічником начальником слідства. Начальник поліції Павла трохи вдарив по голові. І попросив своїх підлеглих забрати Павла в дальню кімнату, а мене почепити на лома, щоб ми зізналися в умисному підпалі, що нас попросили це зробити. Над нами в поліції знущалися. Нас питали скільки нам заплатили, але ми нічого не сказали, оскільки нам немає в чому зізнаватись, бо нам ніхто не пропонував палити траву. Нас били. Начальник поліції нам почав пропонувати гроші. Спочатку він запропонував Ковальчуку Павлу тисячу гривень, а потім дві тисячі гривень, щоб він наговорив на нашого фермера або на когось іншого начебто нас хтось попросив підпалити траву. Але нас ніхто не просив палити траву. Ми на своєму сінокосі це зробили самі і каємося у цьому. Нам навіть не дали потушити вогонь. Потім приїхали пожежні і, я так розумію, що це робили «на публіку», аби нас обвинуватити і «почепити» пожежі у всіх лісах», – говорить Ярослав Марик.
«Запитували мене чи знаю я де знаходиться ліс в с. Сингаях. Але я там не знаю і не підпалював нічого. Нам дали протоколи підписати, які ми не читали. І ми підписали непрочитані протоколи», – розповідає Павло Ковальчук.
Після «відвідування» поліції Павло Ковальчук має гематоми в області голови.
На «пропозицію» керівника Народицького відділення поліції Савлука С.І.
отримати дві тисячі гривень за завідомо неправдиві свідчення жителі с. Гуто-Мар’ятин Народицького району не відреагували, тобто не взяли запропоновані кошти і не підтвердили наклеп на фермера. Але, що підписували в протоколах і досі не знають…
Те, що в поліції пропонували гроші за неправдиві свідчення, – місцеві жителі не замовчують. І на сьогодні розголос набирає обертів, адже спланований, по суті, злочин у стінах поліції на сьогодні є неприпустимим. І, як пояснюють, жителі, вони будуть боротися за справедливість і свою гідність.
Дехто з них вже підготував скаргу в ДБР, а дехто через соціальні мережі висвічує «свавілля» керівника поліції. Сподіваємось, що відповідні органи відреагують на «пропозиції» від поліціянта Савлука.
Те, що до затриманих застосовують фізичну силу на сьогодні нікого не дивує, а от те, що поліціянти, та ще й сам керівник поліції, пропонують гроші за неправдиві свідчення – це вже дійсно дивно.
Хоча чому дивуватися. У минулому році сам президент України під час представлення голови ОДА Бунечка В.І. в м. Олевськ наказав звільнити з органів Савлука, оскільки бурштинова «кампанія» перейшла всі межі. Але Савлука С.І. на керівній посаді так і залишили.
Отож, чи то президент для декого не існує, чи то «землі під ногами» вже дехто не чує.
Цікаво яким буде звіт перших осіб області з приводу пожежі, у тому числі голови ОДА, адже такого не було ще ні при одному правлінні голів облдержадміністрації. А можливо це такі собі «зміни»?
Далі буде.