Свіжі новини
ГоловнаПодіїДвох хворих на коронавірус бердичівлян переводять з реанімації

Двох хворих на коронавірус бердичівлян переводять з реанімації

Сьогодні з самого ранку ми вже повідомляли про, на жаль, третю смерть у Бердичеві від коронавірусної хвороби. Така новина з’явилася ще вчора пізно ввечері, а вже сьогодні на щоденному брифінгу голови Житомирської ОДА було озвучено додаткову інформацію про цей випадок, а також ситуацію із захворюванням станом на 15 квітня не лише у нашому місті, а й в інших містах області.

За добу було підтверджено 22 нових випадки на Житомирщині, з них 16 – у Коростені і тому це місто нині є основним осередком розповсюдження хвороби. Керівництво області зазначає, що сьогодні там відбудеться засіданні комісії питань ТЕБ та НС, а також у зв’язку з порушенням санітарних норма карантину, коли біля банкомату стояли черги людей без масок та дотримання дистанції, розглянуть можливість у Коростені закрити банкомати.

Перший випадок зафіксовано у Хорошеві – жінка прибула з-за кордону, але з самого приїзду дотримується самоізоляції і її стан задовільний. Нових 4 хворих налічується у Житомирі, але приємною новиною стало одужання першого хворого житомирянина. Його було відправлено додому на самоізоляцію для продовження лікування і 14 квітня обидва тести показали негативний результат.

Загалом на Житомирщині лабораторно підтверджено 144 випадки COVID-19, 4 з яких – летальні, 45 пацієнтів лікуються стаціонарно, частину буде переведено на амбулаторне лікування, а 85 пацієнтів лікуються амбулаторно на самоізоляцію через легке протікання захворювання.

Що ж до Бердичева, то Віталій Бунечко зазначив, що жінка 1944 року народження, яка вчора померла в інфекційному відділенні Центральної міської лікарні, пізно звернулася до лікарів. Вона з чоловіком перебувала у Хажині, доглядаючи свекруху, а коли повернулася до Бердичева, то її стан вже погіршився. Госпіталізовано пацієнтку було 13 квітня, того ж дня зробили експрес-тест, який виявився негативним, та взяли матеріал для лабораторного дослідження. На жаль, результат ПРЛ-тесту прийшов вже після смерті жінки і він виявився позитивним. Проте хвору з самого початку лікували як пацієнтку з підозрою на коронавірус.

Двох пацієнтів, які у важкому стані знаходилися в реанімації ЦМЛ Бердичева та отримували кисневу підтримку, мають перевести до інфекційного відділення, адже ще вчора повідомлялося на брифінгу, що їхні стан покращився і цієї кисневої підтримки вони вже не потребують. Згодом їх відправлять на амбулаторне лікування. Але на зміну їм, як вказав начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик, до реанімації з інфекційного відділення переведуть до реанімації одного важкого пацієнта.

Нових випадків, крім вищевказаного летального, наразі у Бердичеві не зафіксовано. Стало відомо також, що Лікарняна каса Житомирської області надала Бердичівській лікарні 50 захисних костюмів для медиків та забезпечує трьох хворих на коронавірус, які лікуються в Бердичеві, дорогвартісними антибіотиками. Керівництво області також наголошує на тому, що у разі нестачі у лікарнях міст не вистачатиме засобів індивідуального захисту, їх виділятимуть із бази спецмедпостачання.

Читайте також
Субота