Реклама
Свіжі новини
ГоловнаТоп-новиниЮрій Бойко: Влада приховує масштаби економічної кризи від людей

Юрій Бойко: Влада приховує масштаби економічної кризи від людей

Про це заявив Cпівголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи виконання бюджету у I кварталі нинішнього року.

Реклама

«У нинішній ситуації найгірше те, що влада бреше людям. Ще місяць тому нам говорили, що країна краще, ніж коли-небудь, готова до кризових випробувань. Але виявилося, що це просто пусті слова. І про це чітко свідчить динаміка виконання Державного бюджету у першому кварталі нинішнього року. За підсумками трьох місяців до держбюджету надійшло на 27,6 млрд гривень менше, ніж заплановано. Виявилося, що гріш ціна і розрекламованим реформам, і всім заявам влади про допомогу та підтримку медицини, яку вона у перші тижні епідемії нібито поспішила надати », – сказав Юрій Бойко.

Так, зокрема, на боротьбу з епідемією витратили лише трохи більше 1 млрд гривень, навів приклад народний депутат.

«Поки в країні розгорталася епідемія, президент, парламент та уряд вирішували якісь свої кадрові питання, плели інтриги, продавали землю, торгувалися з МВФ, але для усунення реальних загроз не робили нічого, крім введення карантину. Фінансування медицини – ключової галузі, виявилося гіршим (мінус 18% за загальним фондом держбюджету, – ред.), ніж у першому кварталі минулого року, коли у світі про жодну пандемію і згадки не було. Соціальний захист населення недофінансований на 5,6 млрд гривень. На підтримку економіки, і так мізерної, уряд направив на чверть менше, ніж заплановано. Виявилося, що у пріоритеті «нових облич» у владі не здоров\’я людей, а власна кишеня. Тому зарплати, доплати і премії всі чиновники, менеджери і члени наглядових рад держкомпаній отримували вчасно і без жодних проблем», – підкреслив Юрій Бойко.

Реклама

Політик зазначив, що після таких управлінських «художеств» влади довіряти не можна.

«Зараз, коли бюджетом виділені ресурси у Фонд боротьби з коронавірусом, всі витрати з нього необхідно жорстко контролювати. Важливо, щоб ці кошти пішли на допомогу людям та економіці, а не на премії черговим запрошеним у владу «політичним туристам».
ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ буде домагатися створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для контролю за витратами коштів з антикризового фонду. Ми також виступаємо за повноцінний аудит всіх медустанов країни, щоб розуміти, яка реальна ситуація із забезпеченням усім необхідним у лікарнях наших міст»,
– підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.
Він також акцентував на необхідності повної зміни пріоритетів у роботі парламенту.

«Потрібно вносити нові зміни до бюджету, щоб реально зміцнити медицину, стимулювати економіку і допомогти українським родинам. На порядку денному роботи парламенту повинні, нарешті, з\’явитися законопроекти, передбачені Мінськими угодами. Сьогодні Україні як повітря потрібен мир – щоб зупинити жертви, подолати епідемію і не допустити колапсу економіки. У країни є шанс припинити війну, уникнути кризи та зубожіння, і завдання президента, уряду, всіх парламентських фракцій – працювати так, щоб цей шанс реалізувати», – резюмував Юрій Бойко.

Реклама
Читайте також
Реклама