Реклама
Свіжі новини
ГоловнаПодіїПродавали з націнкою в рази: як "Епіцентр К" озолотився за допомогою Тимошенка...

Продавали з націнкою в рази: як \”Епіцентр К\” озолотився за допомогою Тимошенка і Баума

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

“Епіцентр К” Олександра Гереги на “гуманітарному вантажі” з Китаю, який за допомогою заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка ввезли без сплати ПДВ в Україну, міг заробити мільйони гривень. “Гуманітарку” продавали не тільки державним підприємствам, органам влади, комерційним структурам, але навіть лікарням.

Реклама
Продавали з націнкою в рази: як

OBOZREVATEL знайшов десятки тендерів на поставки медичних масок та інших засобів захисту, єдиним учасником яких був “Епіцентр К”, і проаналізував ціни, за якими він збував продукцію.

Чи мав Кирило Тимошенко, який разом із бізнесменом Борисом Баумом організовував перельоти, особисту фінансову зацікавленість – питання відкрите. Однак можна сміливо стверджувати: на “гуманітарці” непогано заробляють. І зараз ми розповімо, як.

Головне:

“Епіцентр К” продав засоби медичного захисту державним органам і компаніям та навіть лікарням, тоді як Тимошенко розповідав про “гуманітарну допомогу”;

Реклама

за попередніми підрахунками, націнка на медичні товари у “Епіцентру К” могла досягати 460%;

конкуренції в “Епіцентру К” фактично не було: вони за допомогою Офісу президента отримали особливу можливість завезти в розпал карантину товари безпосередньо з Китаю і в цьому, ймовірно, полягала операція “Баум”;

за даними журналістів, ПДВ за ввезений товар не сплачувався, що фактично можна було організувати тільки видаючи комерційний вантаж за гуманітарний.

Реклама

в усьому світі гуманітарний вантаж ввозиться за нульовою ставкою, але чому комерційний вантаж був позбавлений сплати ПДВ – не зрозуміло, тим більше, що потім він продавався в роздрібній мережі зі сплатою всіх податків;

Лікарні та держкомпанії закупили у “Епіцентру К” масок на десятки мільйонів

У своєму інтерв\’ю Кирило Тимошенко стверджував, що “Епіцентр К” сам оплатив і літак, і вантаж. Мовляв, президент зустрічав вантаж із гордості за українську компанію, а частину вони “передали в лікарні по всій країні”. “Ми дізналися про те, що одна з приватних компаній, “Епіцентр”, замовляє літак “Мрія” у державного підприємства “Антонов” і хоче привезти для себе комерційний вантаж. Але з тим, що вони везуть комерційний вантаж – це маски, окуляри, костюми захисту – частину, фактично більше, ніж третину цього вантажу, вони передають у лікарні по всій країні”, – заявив Тимошенко в ефірі телеканалу ICTV.

Хоча при цьому, коли вантаж “Епіцентру К” надійшов в Україну, пресслужба Офісу президента заявила, що доправили “гуманітарку”.

Продавали з націнкою в рази: як

Але, як вдалося з\’ясувати, принаймні частина лікарень не просто “отримували” медичні засоби захисту від “Епіцентру К”, а платили за них величезні суми. Наприклад, Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги заплатила компанії понад мільйон гривень.

Продавали з націнкою в рази: як

За ці гроші купили 1100 одноразових медичних костюмів. За кожен лікарня віддала 849 бюджетних грн. Що цікаво, “ексклюзивні” одноразові медичні костюми на сайті “Епіцентр К” подаються за ціною в 799 грн. Тобто переплата за кожен костюм склала 50 грн. А за 1100 штук – це вже “зайві” 55 тис. грн. І це лише одна лікарня (!).

Реклама

Медичні одноразові костюми в Китаї можна купити всього за 184 грн! Тобто націнка на кожному костюмі становить 461%! При цьому з урахуванням, що доставка кілограма вантажу коштує близько $6, націнка може скласти всього 5-10%.

І це тільки найбільші лоти. Всього, за попередніми розрахунками, “Епіцентр К” продав засоби захисту майже на 19 млн грн. Частина закупівель відбувалася без тендерів, комерційні структури купували безпосередньо.

Продавали з націнкою в рази: як

Продавали з націнкою в рази: як

Продавали з націнкою в рази: як

Продавали з націнкою в рази: як

Продавали з націнкою в рази: як

Ще трохи про ціни
Медичні маски “Епіцентр К” продавали держпідприємствам і органам влади за ціною 15,88 грн за штуку, як видно з опублікованих вище документів. Зараз на сайті компанії такі самі маски можна купити вже за ціною в 11 грн/штука (акція).

Продавали з націнкою в рази: як

Для прикладу, “Укргазвидобування” купило маски у компанії Гереги на 12,4 млн грн. Якби вони купували зараз по акції, могли б заощадити 3,9 млн грн. А на китайському сайті Alibaba такі самі тришарові маски продають за ціною 6,7 грн за штуку. Економія, якщо купувати безпосередньо у Китаї, могла б скласти 7,2 млн грн!

Продавали з націнкою в рази: як

Гуманітарною допомогою такі поставки назвати важко. Це бізнес на коронавірусі, який вдалося реалізувати за підтримки держави. Головне запитання – чому саме “Епіцентр К” отримав таку можливість? Наприклад, державна компанія “Нафтогаз” також організовувала рейси. Ця компанія належить державі, а левова частка її доходів перераховується до бюджету у вигляді дивідендів. Чому б спочатку не організувати поставки через держкомпанію і без великих націнок?

А тепер слідкуйте за тонкістю гри. Пункт перший – за даними журналістів-розслідувачів, літак можуть замовити тільки через Бориса Баума. Фактично відбулася монополізація каналу доставки, ще є зниження оподаткування на комерційні вантажі. Судячи з усього, “наваром” пан Герега мав із кимось поділитися. Ми не знаємо і не можемо стверджувати, з ким він ділився. Але добре знаємо, хто причетний до організації “гуманітарки”.

Реклама
Читайте також
Реклама
Реклама
Реклама