Пропонуємо ознайомитися з лікарськими травами, їхніми властивостями та захворюваннями при яких їх застосовують.
Трава чебрецю.
Рекомендують приймати при таких хворобах: грип, шлункові спазми, проблеми з нирками, анемія, безсоння, мігрень та ревматичні болі. Також, вживати як чай для «чоловіків» та як сечогінний засіб.
Квіти ромашки.
Вживають в якості чаю для серця. Має виражену антитромботичну, антимікробну, спазмолітичну та протизапальну дію.
Плоди шипшини.
Являється джерелом антиоксидантів, флавоноїдів, вітамінів С, К та мінералів. Має здатність зміцнювати імунітет та допомагає при діареї. Замість червоного вина чи будь-якого алкоголю, по причині заборони вживання спиртних напоїв, приготуйте собі шипшиновий настій.
Трава конюшини.
Вживають її при проблемах з печінкою та жіночих захворюваннях, як чай з додаванням меду від кашлю й без додавання цукру при цукровому діабеті.
Квіти троянди.
Вживаючи чай з трояндовими пелюстками покращується настрій, зміцнюється імунітет, а також, він має противірусну дію. Після остигання вживати такий чай не можна.
Листя лимонної м’яти.
Чай діє заспокійливо, приймають його при проблемах з травленням, які викликані нервовими розладами. При цьому знімається напруга, покращується сон, полегшується біль, підвищується концентрація уваги.
Кореневища та насіння фенхелю.
Чай з фенхелю покращує травлення, проходить здуття, можна його давати навіть маленьким діткам. Ще його використовують при застуді, сильному кашлі та отиті.
Листя суниці.
Такий чай має здатність очищати кров, що сприяє кровотворенню, діє заспокійливо та загальнозміцнююче. До цього ароматного чаю добре б додати сушені ягоди суниці.
Трава деревію.
Проваріть, на протязі 5-10 хвилин, 1 ч. л. деревію залитого склянкою окропу та вживайте по 0,5 склянки при сильному гастриті. Коли болить шлунок, заваріть чай з деревієм та квітками ромашки.
Трава кульбаби.
Заварений з кульбаби чай допомагає печінці впоратися з навантаженням від алкоголю, куріння чи прийому ліків. Полегшуються запори та підвищується засвоювання в їжі корисних речовин.
Цвіт липи.
Чай діє розслабляюче, знижує занепокоєність та кров’яний тиск. Рекомендують його від болю при мігренях. Якщо вживати по дві чашки в день цього чаю з додаванням липового меду, підвищується спротив організму до застуди. Пити такий чай щодня не варто: дія його ще й потогінна, а це серйозне навантаження на серце.
Трава лаванди.
Діє заспокійливо на нервову систему та дихання, відновлює сон, виводить шлаки, бадьорить гіпотоніків. Також, чай вживають від мігрені.