31-а сесія Житомирської обласної ради, призначена на 25 червня 2020-го року, вже за місяць до свого початку привертає значну увагу громадськості Житомирщини. На перший погляд , порядок денний чергової сесії Житомирської облради не такий вже й великий (поки що для розгляду готуються біля півсотні питань). І, таким чином, депутати, як завжди, упродовж двох-трьох годин виконають суто процесуальні голосування та приймуть заздалегідь обговоренні проекти рішень.
Так могло б бути, якби.. По – перше, якби не наближення передвиборчої кампанії, що проходить у процесі пошуку нинішніми депутатами Житомирської обласної ради стартових майданчиків для виборчого «походу» восени (25 жовтня) 2020-го року. Вже сьогодні зрозуміло, що більшість депутатів нинішнього складу Житомирської облради мають намір повторно (а дехто вже втретє чи навіть вчетверте) потрапити до складу наступної депутатської каденції.
Тому кожна сесія, яка проходить напередодні чергових місцевих виборів, має велике значення, як потужний піар-ресурс. Якщо гіпотетично спробувати спланувати ймовірність проведення майбутніх сесій Житомирської обласної ради нинішнього скликання , то після 25 червня депутати ще раз, а можливо й двічі, зберуться до 25 жовтня 2020-го року у сесійному залі обласної ради. Не важко передбачити, що кожне таке зібрання пройде за достатньо цікавим чи навіть пригодницьким сценарієм. І зрозуміло чому.
Адже ситуація в економіці Житомирщини станом на літо 2020-го року достатньо тривожна (хоча й не катастрофічна) і вимагає від Житомирської облради та Житомирської ОДА сумлінної, добре скоординованої співпраці. Цього можна було б досягти за двох умов.
По – перше, якби не вибори, якби не потреба чимось відзначитись перед виборцями та громадою області загалом. Чим депутат може відзначитись? Найпершим чином – гучною заявою, змістовним, або хоча б резонансно-скандальним виступом під час сесії. Цього не бракуватиме на сесії 25 червня, а тим паче – під час сесій, які пройдуть у вересні чи у жовтні 2020-го року. Водночас дискусії, епатажні заяви чи й навіть конфлікти під час сесій заважатимуть владі зосередитись на вирішенні нагальних завдань.
По-друге, нинішній склад працівників (і найпершим чином, керівників) Житомирської ОДА викликає подив і тривогу, оскільки виконавча «вертикаль» Житомирщини вже майже рік «вивчає та знайомиться» із ситуацією в області, хоча сама СИТУАЦІЯ вимагає енергійних дій.
У такому разі Житомирська обласна рада і більшість її депутатів чудово розуміють проблемність і навіть «токсичність» багатьох чиновників Житомирської ОДА. Тому вже під час сесії 25 червня 2020-го року можливе загострення стосунків між депутатами та керівництвом виконавчої «вертикалі» Житомирщини.
Можлива поява чітких і неприємних запитань на адресу губернатора Віталія Бунечко. Можливий і більш радикальний сценарій сесії, коли депутати зажадають від губернатора звіту за рік своєї роботи. Такий звіт може стати підставою для зібрання чергової (або й позачергової) сесії Житомирської облради. Але й губернатор також не сидить, склавши руки.
Певних здобутків на «губернаторській ниві» у Віталія Бунечка немає. Але це не означає, що він ігнорує депутатський корпус. Тут якраз і ні! Тому цілком очікуваним може стати інший сценарій, коли певна частина депутатів, які вже зараз звертають увагу на партію «Слуга народу», 25 червня 2020-го року вже під егідою губернатора Віталія Бунечка і якраз під час сесії заявлять про свої претензії на присутність у наступному складі Житомирської облради.
Яким чином це має виглядати, зараз сказати важко. Подібні плани та наміри сьогодні лише обговорюються і вивчаються. Попереду ще місяць. Але те, що він буде наповнений цікавими подіями, які відбуватимуться у на усіх поверхах «Білого дому» біля пам’ятника С.П.Корольову, можна навіть не сумніватися!