Авторизація
Імя користувача :
Пароль :
Відновити пароль!
Сьогодні житомиряни у центрі міста підтримали білоруську опозицію. ФОТО
Сьогодні житомиряни у центрі міста підтримали білоруську опозицію. ФОТО

"Українці і білоруси разом проти...

 • Сьогодні житомиряни у центрі міста підтримали білоруську опозицію. ФОТО
  Сьогодні житомиряни у центрі міста підтримали білоруську опозицію. ФОТО

  "Українці і білоруси разом проти...

 • Главе партии Шария в Житомире грозит до 7 лет тюрьмы
  Главе партии Шария в Житомире грозит до 7 лет тюрьмы

  Представитель партии Шария в Житомире...

 • Чому існують подвійні стандарти для водіїв і житомирських поліцейських?
  Чому існують подвійні стандарти для водіїв і житомирських поліцейських?

  Тріщина на лобовому склі в...

 • Небезпечні розваги житомирських підлітків на пішоходному мосту у парку Гагаріна. ФОТО
  Небезпечні розваги житомирських підлітків на пішоходному мосту у парку Гагаріна. ФОТО

  Хлопці розважалися у житомирському парку...

Новини
Жительці Житомирщини допомогли повернути понад 20 тис. грн за туристичний тур, який не відбувся

Жительці Житомирщини допомогли повернути понад 20 тис. грн за туристичний тур, який не відбувся

3 липня 2020
До Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області звернулась мешканка області, яка замовила ще у січні 2020 року в одній туристичній фірмі міста Житомира тур до Шарм-ель-Шейху, який мав відбутися у травні поточного року.

Про це інформує пресслужба Держпродспоживслужби в Житомирській області.

"В зв’язку з складною епідситуацією із захворюваності на COVID-19 та запровадженими карантинними обмеженнями, через відсутність міжнародного авіасполучення зазначений тур не відбувся. У туристичній фірмі споживачу запропонували перенести дату відпочинку, але жінка виявила бажання повернути витрачені кошти. Телефоном керівниця фірми пояснила, що гроші за подорож перераховані туристичному оператору «який зазначений в договорі», – тому, кошти не можуть бути повернуті, бо ними розпоряджається оператор – «кошти, є транзитними та надійшли до Києва». Однак, при зверненні споживачем в письмовій формі до туроператора надана відповідь: «кошти за передбачені Договором туристичні послуги на рахунок не надходили, безпосереднім надавачем туристичних послуг є інший Туристичний оператор».

У зв’язку з тим, що туристичною фірмою було надано недостовірну інформацію споживачу, спеціалістами Головного управління у ході розгляду звернення було здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) . Під час перевірки суб’єкту господарювання було надано роз’яснення щодо вимог чинного законодавства у сфері захисту прав споживачів. За результатами проведеної перевірки споживачу було повернуто кошти в сумі 21200 грн
", - йдеться у повідомленні.

Аби уникнути подібних ситуацій, зверніть увагу:

Турист купує в туроператора через турагенцію саме комплексний тур. В тур входить: авіапереліт, транспорт, страховка, поселення у готель. Діяльність туроператора та турагента регламентована саме Законом України «Про туризм». Стаття 20 Закону регламентує, що є три сторони: туроператор, який продає свої послуги, є туристи, які купують ці послуги, і є турагенція, яка є посередником між продавцем і туристом.

Згідно вимогами ст. 19-1. Будь-яка інформація, надана туроператором (турагентом), повинна містити достовірні відомості про умови договору на туристичне обслуговування. Інформація про умови надання туристичних послуг, яку туроператор (турагент) поширює до укладення договору на туристичне обслуговування, має доводитися у доступній, наочній формі, бути розбірливою, зрозумілою та містити відомості про: туроператора (турагента), його місцезнаходження, поштові реквізити, контактний телефон, наявність ліцензії на провадження туристичної діяльності та інші відомості відповідно до законодавства про захист прав споживачів.

Технічно, якщо в договорі не передбачено, що людина може повернути ці кошти, або може прохати їх повернути, якщо форс-мажорні обставини впродовж певного періоду часу, то позиція турагентства про те, що вони намагаються перенести поїздки на інший строк, може мати місце.

Якщо турист хоче повернути гроші за невідбутий тур, йому потрібно написати звернення з проханням, а не відмову від туру, до туроператора й турагентства. Але потрібно бути обережним тому, що зазвичай в таких договорах зазначається, що послуга не надається у зв’язку з відмовою особи, то тоді кошти не повертаються. Якщо туристичний оператор відмовляється добровільно повернути гроші, то турист має звернутися до суду.

На головну сторінку

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Новини