– Зайва рідина
Мультиварка працює без випаровування вологи і при нижчій температурі, ніж плита. Тому для приготування страв потрібна менша кількість рідини.
Потрібно також враховувати, що в процесі приготування цибулі, грибів, кабачків виділяється багато рідини. Є простий вихід з цієї ситуації: до кінця приготування збільшити потужність і відкрити кришку, щоб дати можливість зайвій рідині випаруватися.
– Порядок продуктів
На дно мультиварки потрібно викладати ті продукти, які вимагають більшого часу на приготування.
Наприклад, м\’ясо, квасоля, горох повинні йти першим шаром. Зверху можна розташувати консервовані або обсмажені овочі, а також крупи. Це допоможе їжі не надто розваритися.
– Попереднє обсмажування
Перед тим, як відправляти м\’ясо в каструлю, його слід трохи обсмажити. Це зробить м\’ясо соковитішим, призведе до карамелізації його зовнішньої частини. Щоб зберегти соковитість та аромат котлет, відбивних або філе, обкачайте їх у борошні або панірувальних сухарях, злегка потримайте на сковороді і лише потім перекладайте в чашу мультиварки.
– Правило двох третин
Не варто заповнювати мультиварку більше ніж на дві третини від її максимального обсягу. Якщо вона буде недостатньо заповненою, їжа, найімовірніше, перевариться. Якщо ж чаша буде занадто повною, страва може не приготуватися до кінця або рідина втече з-під кришки.
– Зелень і молоко
Вершки, сметану та інші молочні продукти не слід додавати в мультиварку раніше ніж за пів години до закінчення програми, інакше білок згорнеться. Свіжу зелень потрібно додавати за декілька хвилин до готовності, в іншому разі її аромат не збережеться.
– Забагато цікавості
Піднімаючи зайвий раз кришку, щоб перевірити готовність страви, ми порушуємо температурний режим її приготування.