Свіжі новини
ГоловнаТоп-новиниЗнущання над хворими з КОВІД у Житомирській районній лікарні

Знущання над хворими з КОВІД у Житомирській районній лікарні

Тарас Собко виправдовує бездіяльність сімейного лікаря районної лікарні низькою зарплатнею

КП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, головним лікарем якої є Тарас Собко, користується у мешканців с. Кодня Житомирського району не кращою репутацією.

Про сімейного лікаря Світлану Матвієнко у с. Кодня жителі можуть розповісти багато цікавого – у село лікарка навідується лише по вівторках і зазвичай на півдня.

«У братової дружини кілька днів була висока температура, майже 39. Ми подзвонили до медсестри з амбулаторії, вона зв’язалася з лікарем. Світлана Анатоліївна відмовилася до нас їхати, сказала, щоб привезти хвору до лікарні», – розповіла Тетяна Антоняк, мешканка с. Кодня.

Коли важкохвору жінку завезли до лікарні у с. Станишівка, Світлана Матвієнко, оглянувши її, сказала, що «нічого страшного». Мовляв, хвора ще молода (30 років), поп’є калини-малини і все минеться.

«Ми просили дати направлення, щоб здати аналіз на ковід та зробити рентген легень. Лікарка відмовилася. Вона сказала, що у цьому немає ніякої потреби», – пригадала пані Тетяна.

Родичі хворої самостійно звернулися у діагностичний центр м. Житомир, і вже через день хворій жінці зробили комп’ютерну томограму легень, діагностувавши двостороннє запалення легень у критичній стадії.

«Лікар, який нас тоді консультував, сказав, що таку «картину» дає тільки ковід. За його словами, братова жінка могла ще так день походити, і вже не було б кого рятувати», – зауважила Тетяна Антоняк.

Лікуватися хворій довелося в лікарні, з крапельницями. Зараз вона доліковується вдома, проте прийоми у сімейної лікарки схожі на тортури. За словами пані Тетяни, лікар Світлана Матвієнко не хоче брати до уваги результати КТ легень. Каже, що не вірить хворій. Мовляв, вона десь взяла чужі знімки і вирішила всіх обдурити.

Сімейний лікар «пролікувала» хвору на коронавірус у медичній картці, навіть не зателефонувавши до неї

Тест на КОВІД у хворої на пневмонію родички не підтвердився, але за словами інших медиків, швидш за все вона перенесла цю небезпечну хворобу, а тестували вже після курсу лікування. Але коронавірус підтвердився у самої Тетяни Антоняк. Оскільки сімейний лікар відмовилася давати направлення на аналізи, довелося самотужки просити інших лікарів. Пані Тетяна вирішила зробити тест і собі, адже в той час погано почувалася і в неї кілька днів трималася температура.

Після проходження тесту Тетяні Антоняк зателефонувала лікар із санепідемстанції. Повідомила, що тест підтвердився, запитала, з ким хвора контактувала.

Наостанок сказала, щоб для лікування жінка зверталася до сімейного лікаря.

Однак номера телефона свого сімейного лікаря пані Тетяна не мала, а сама лікар жодного разу не подзвонила. Про лікування взагалі не йшлося. Хвора телефонувала знайомим лікарям і радилася, які препарати краще купити і вживати.

«Світлана Матвієнко зателефонувала лише на 6 день, і сказала, щоб я прийшла за лікарняним. Я їй повідомила, що ще хвора і знаходжуся на самоізоляції. Вона сказала, що додасть до лікарняного ще 5 днів», – згадує Тетяна Антоняк.

За 10 днів жінка забрала лікарняний і була здивована, прочитавши у своїй медичній картці, що лікарка сумлінно її «лікувала».

«Там були виписані препарати, зазначено, що сімейний лікар телефонувала до мене щодня і проводила бесіди, але нічого такого не було. Вона мені по суті навіть лікування не призначила», – розповіла хвора.

За її словами, усі пацієнти Світлани Матвієнко практично опинилися у безвиході. Бо сьогодні хворі не можуть зробити жодного аналізу без направлення лікаря. А Світлана Анатоліївна направлень практично не дає. Вона часто каже, що в неї не працює комп’ютер, щоб написати направлення.

За словами Тетяни Антоняк, мешканці с. Кодня не раз скаржилися на лікарку, але жодного результату це поки що не дало.

«Минулого року на сходинах села Кодня був головний лікар районної лікарні (головним лікарем тоді Т.Д. Собко – авт.). Люди почали скаржитися на бездіяльність, недбалість сімейної лікарки і на те, що вона в нас буває лише один раз на тиждень по півдня. Головний лікар тоді сказав: «Добре, що вона взагалі сюди приїжджає раз на тиждень. За таку зарплату ніхто працювати не хоче», – розповіла Тетяна Антоняк.

У ситуації пандемії жителі с. Кодня опинилися практично без медичної допомоги. А керівництво районної лікарні замість того, щоб врегулювати ситуацію, виправдовує бездіяльність працівників.

Інга Коберник
Знущання над хворими з КОВІД у Житомирській районній лікарні
Читайте також