У 2020 році зареєстровано 119 випадків захворювання на хворобу Лайма в 12 регіонах області. В лабораторії ОНІ проведено дослідження 18 кліщів, знятих з постраждалих.
В усіх випадках при мікроскопічному дослідженні були виявлені мікроорганізми морфологічно схожі з бореліями, також досліджено 305 сироваток крові з профілактичною та діагностичною метою, у 72 сироватках визначені IgG, та IgM. За даними аналізу надісланих епідкарт виявлені 9 нових територій, де відбулося зараження на бореліоз в 2020 році.
Про це 26 лютого інформує Житомирський обласний лабораторний центр.
“При наявності ензоотичних територій по кліщовому бореліозу не зареєстровано жодного випадку в Андрушівському, Коростенському, Лугинському, Любарському, Народицькому, Попільнянському, Пулинському, Романівському, Ружинському, Хорошівському, Черняхівському районах. Медичними працівниками не проводиться опитування осіб на можливість присмоктування кліщів при проведенні профоглядів лісників, сільгосппрацівників, інших осіб, які звернулись за допомогою”, – йдеться в повідомленні.
В 2020 році з об\’єктів довкілля визначено 13 позитивних знахідок, в тому числі серед мишовидних гризунів: лептоспіра серогрупи гебдомадіс – 1, псевдотуберкульозу – 3, ієрсінії серогруп 03,09 – 3; серед кліщів: збудник туляремії – 1, збудник їєрсініозу – 5.
Необхідно приділити увагу підготовці знань медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів з питань клініки, діагностики, профілактики особливо небезпечних інфекцій, в тому числі і карантинних.