Сума, зазначена в платіжках, розраховувалася виходячи із середньомісячного показника минулого року.
У середині серпня в Києві почали виставляти рахунки на оплату опалення.
У центрі комунального сервісу підтвердили факт виставлення деяким українцям рахунків за опалення і відзначили, що даний платіж є рекомендованим, і не підлягає обов\’язковій оплаті.
“У червні 2021 року “Київтеплоенерго” отримало від Антимонопольного комітету рішення, яке зобов\’язало компанію змінити методику нарахувань, а також відкоригувати нарахування за опалення в період з жовтня 2020 року по квітень 2021 року” – зазначили в прес-службі ЦКС.
Сума, зазначена в платіжках, розраховувалася виходячи із середньомісячного показника минулого року.
“У платіжках зазначено суму, яка становить 30% від середньомісячного платежу по Києву за минулий опалювальний сезон, тобто 10 грн.16 коп. за квадратний метр”, – зазначили в ЦКС
Скриншот Приват24
Разом з тим, в ЦКС не можуть відповісти на питання, чому в такому випадку рахунки за опалення отримують не всі кияни, а вибірково.
У Департаменті житлово-комунального господарства УНІАН також повідомили, що зазначена в платіжках сума є рекомендованою.
“Це було зроблено виключно в інтересах населення. Взимку багатьом складно оплачувати комунальні платежі, тому людям дали можливість внести передоплату. Сума, зазначена в платіжках, є рекомендованою, а не обов\’язковою. Якщо у людини немає можливості або бажання оплачувати її, він може не платити за опалення наперед. Крім того, вона може змінити суму і заплатити стільки, скільки зможе”, – зазначили в прес-центрі Департаменту.