Свіжі новини
ГоловнаТоп-новиниНаступного року житомирський водоканал планує демонтувати 35 водорозбірних колонок

Наступного року житомирський водоканал планує демонтувати 35 водорозбірних колонок

У 2021 році комунальне підприємство “Житомирводоканал” планує демонтувати в місті 35 із 137 водорозбірних колонок.

Про це розповів технічний директор підприємства Сергій Єрьомін.

За його словами, колонки демонтують через неконтрольовані витрати питної води та відсутність запчастин для ремонту та обслуговування гідрантів. Натомість водоканал підведе воду до будинків користувачів, які платять за воду з колонок.

“Від 200 до 300 тисяч ми витрачаємо постійно на ремонт колонок, – каже Єрьомін. – Стараємося з тих колонок, які демонтовані, брати запчастини, щоб можна було відремонтувати зламані”.

Крім того, люди зловживають користуванням водорозбірними колонками, тому з них витікає велика кількість питної води. Тому 35 гідрантів, з яких витрачається найбільше води, наступного року демонтують. Натомість водоканал підведе воду до будинків людей, які сплачують за воду з колонок.

“Ми нараховуємо на одну колонку за нормою три кубометри води. Встановили лічильник, аби перевірити чи ця норма відповідає нашим нарахуванням, і за лічильником вийшло 140 кубів – це великі втрати. Третину колонок ми доведемо до споживачів, їх під’єднаємо до води і зменшимо втрати. Ми не зможемо повністю завести воду в будинок, підключити її до кранів, встановити санвузли і все інше – це люди повинні робити самі”, – сказав Сергій Єрьомін.

10-12 питних гідрантів щомісяця ламаються. Якщо несправність не потребує заміни запчастин, то колонку лагодять протягом двох годин, каже працівник водоканалу Петро Пікуль.

“У цих колонках найчастіше ламається інжектор, – каже працівник водоканалу Петро Пікуль. – Там всередині є сальники. І ці сальники, які від частого натискання розробляються – ламаються. Ручки від колонок ми спеціально знімаємо, бо діти їх вигинають та ламають. Ми їх знімаємо і віддаємо жителям, які платять за користування колонкою. Раз на рік ми проводимо профілактику, міняємо трубу, штангу та інжектор”.

Житомирянин Роман Вишневський говорить, що до його будинку не підключено централізоване водопостачання. Підключитися до міського водогону його родина не може. Воду вони набирають із водорозбірної колонки біля дому. За її користування родина платить до п\’ятдесяти гривень за місяць.

“Води в хаті немає. Ми її сюди не заводимо, бо в нас стара хата. Стіни трухляві, якщо проведеш воду, почнеш довбати, то стіна може піти донизу. Колонка важлива не лише для мене, тут і сусіди є і з цього будинку і ті, які приходять з сусіднього провулку“.

Станом на 25 листопада із 147 колонок у Житомирі працює 137.

Залиште свій коментар
Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img