«Війна нас вже втомила, але завзяття для боротьби у нас не поменшало»
28 червня 2022
У Житомирі чимало людей знають Андрія Попова. Активний учасник руху підприємців за наведення порядку у податковій системі України, Андрій часто виступав під час мітингів, пікетів, його часто можна було побачити не лише на майданах чи на ринках у Житомирі, але й під час акцій протесту біля Кабміну чи біля приміщення Верховної Ради України.

З початку російського вторгнення в Україну Андрій Попов став волонтером. Разом із друзями – підприємцями, яких свого часу об’єднав популярний в Україні рух # SaveФОП, Андрій допомагав бійцям територіальної оборони, які чергували на блок-постах навколо міста Житомира. Трохи пізніше, коли блок-постів під Житомиром поменшало, Андрій та його друзі – «фопівці» зосередили свою увагу на допомозі підрозділам ЗСУ. У травні – червні 2022 року група підприємців-житомирян почала збирати кошти для закупівлі повноприводних автомобілів , які дуже потрібні у військах, що безпосередньо ведуть бої із підрозділами загарбників – росіян. За два місяці активної діяльності підприємці зуміли зібрати кошти на закупівлю п’яти автомобілів для Збройних Сил України.
- Підприємці консолідували свої зусилля максимально швидко, - розповідає про ініціативу представників малого та середнього бізнесу Андрій Попов
- Можливо зараз, на початку літа 2022-го року, коли війна триває вже чотири місяці, розміри внесків і пожертв окремих громадян стали меншими, але важливо те, що кількість тих, хто не проти пожертвувати кошти на допомогу військам, практично не змінилася. Фактично за два тижні «фопівцям» вдається зібрати кошти на закупівлю автомобіля належної потужності (це, як правило, «Nissan») і потім волонтери, які навчилися швидко віднаходити автомобілі належного класу за кордоном, всього за три – чотири дні, доставляють автомобіль до Житомира. Тут надходить черга обслужити куплений за кордоном автомобіль у СТО, бо ж автівка у фронтових умовах має бути справна і готова до експлуатації у будь – яких ситуаціях. Слід зауважити, що перші автомобілі, закуплені для відправки на передній край у бойові підрозділи ЗСУ, обслуговувалися у житомирських СТО за символічні ціни. Тобто, і тут вдалося знайти повне розуміння, а взаємодопомога сприяла найшвидшій поставці таких автомобілів на передній край.
Але на передову придбаний автомобіль їде не просто так. Точніше - його сповна споряджають і завантажують тим, що воякам зараз найбільше необхідне. Як правило і найчастіше – це харчі, засоби гігієни, спідня білизна, шкарпетки і всіляке інше начиння, яке військові замовляють чи просять у конкретній ситуації. У цій ситуації важливо завантажити закуплений і переобладнаний автомобіль якомога швидше. Потім так само швидко волонтери сідають до автомобіля і прямують на схід. Вчора, 27 червня 2022 року, черговий автомобіль «Nissan» був переданий українським військовим у районі неподалік Бахмута.
Андрій Попов розповідає, що процедура передачі автомобіля із завантаженим у ньому одежею, обмундируванням, продуктами і предметами гігієни передбачає фотозвіти, що потрібні для того середовища житомирян, які мають знати для чого і для кого волонтерська допомога потрапила адресно у потрібні руки. « Наші волонтери не просто передають автомобіль, харчі чи інші засоби, яких військові потребують, - каже Андрій Попов. – Вони тут же цікавляться, як почуваються автомобі, надіслані нами раніше. Можливо ( і таке буває) треба щось вдосконалити чи оснастити чимось, чого вимагає військова обстановка. Ми на це блискавично реагуємо».
Зрозуміло, розмова із Андрієм Поповим торкалася багатьох тем, що стосувалися теперішньої ситуації в Україні. Андрій називав імена та прізвища підприємців, які не втомлюються шукати можливості, кошти, знайомих людей аби ще і ще раз допомогти армії захистити Україну від загарбників. Називає випадки, коли на ініціативу дорослих людей реагують і їх діти. Наприклад , дівчинка із сім’ї підприємця у м. Житомирі упродовж двох років збирала кошти у шкатулку, аби згодом купити гарний подарунок. Але, коли настала війна, школярка зрозуміла, що має долучитися до процесу збирання коштів для потреб ЗСУ. І тоді у хід пішли кошти, що було потрапили у шкатулку. А це (не мало й небагато), але 2 тисячі 300 гривень. Андрій Попов стверджує , що такі випадки непоодинокі. Водночас, на запитання про те, чи не втомилися , бува, наші люди від чотирьохмісячної війни із рашистською Росією, наш співрозмовник відповів, що зараз і сьогодні ситуація виглядає інакше – завзяття і впевненість наших співгромадян у перемозі над загарбником лише міцніє, а переконання у тому, що ворога треба обов’язково вигнати з нашої країни, стає домінуючим серед більшості пересічних житомирян.

«Так, що ми допомагаємо нашому війську чим ще можемо і будемо це робити, доки вистачить сил і спроможності. Ну, а якщо точніше, то- до перемоги!», - завершує розмову Андрій Попов.