Мова йде про того самого народного обранця, який недавно прославився тим, що викинув обвинувальний акт після того, як йому вручили документ прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Його хабарницька справа триває з січня місяця. Суть справи у тому, депутат з Житомирщини вимагав та отримав 558 тис. гривень за сприяння в укладанні контрактів між приватними компаніями та лікарнею в Житомирській області. Такі дії Кузьміних відбулися в розпал пандемії коронавірусу. Що для когось біда, то для когось можливість заробити.
У червні по ходу справи він намагався скасувати заставу в 50 тис. гривень, хоча за цей місяць держава йому віддала більше коштів. Його зарплата у червні становила 36 тис. гривень, а також він отримав компенсацію за оренду квартири сумою 19,5 тис. гривень. Але його скаргу відхилили і “слузі народу” довелося заплатити.
Депутат Ради з Житомирщини, що знаходиться під слідством, має право реєструвати свої законопроєкти як і кожен народний обранець. Тому у серпні він зареєстрував нову ініціативу змінення законодавства.
Кузьміних запропонував передбачити, що докази вважаються недопустимими у випадку здійснення процесуальних, слідчих, негласних слідчих, оперативно-розшукових дій з порушенням правил підслідності або неуповноваженим органом.
Згідно з ідеєю нардепа, очевидно недопустимими є докази, отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, а також будь-які інші докази, здобуті завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини.
Підозрюваний у хабарництві хоче, щоб визнання доказу очевидно недопустимим може бути здійснено на будь-якій стадії судового провадження без видалення до нарадчої кімнати, що тягне за собою неможливість дослідження такого доказу або припинення його дослідження в судовому засіданні, якщо таке дослідження було розпочате.
Знаходитися під слідством і змінювати закони щодо нього – це пряме використання своїх повноважень в корисних цілях. Нардеп, який демонстративно викидає обвинувальний акт при правоохоронних органах, пише для них закони і змінює процесуальне законодавство. Юридично він має на це право, але з моральної точки зору незрозуміло чим керується Кузьміних.