Свіжі новини
ГоловнаПодіїУ Житомирі у гостях побував Петро Кралюк. Із новими книгами

У Житомирі у гостях побував Петро Кралюк. Із новими книгами

Житомиряни звикли до цікавих вечорів, зустрічей і спілкувань із цікавими людьми у «Гнатюк Арт – центрі». 7 жовтня 2022 го року тут відбулася зустріч із напрочуд цікавим і відомим в Україні філософом Петром Кралюком.

Зрештою, ця зустріч була запланована для проведення наприкінці лютого 2022-го. Але відомі події чорною міткою затьмарили життя не лише українців, тож у лютому, як кажуть, було не до зустрічей. І, все ж таки, сьогодні житомиряни знову засумували за спілкуванням і Петро Михайлович Кралюк залюбки погодився приїхати до нашого міста. Науковець із Острозької академії привіз із собою декілька власноруч написаних книг і власне презентацією однієї із них розпочалася зустріч із житомирянами. «Українці і поляки: 1000 років (не)порозуміння» – такою назвою П.М.Кралюк підсумував свою багаторічну роботу із дослідження взаємостосунків народів-сусідів, які упродовж тисячоліття жили поряд і мали достатньо строкату історію взаємостосунків.

Найцікавіше, що Петро Кралюк має свою, достатньо аргументовану, тривалу історію дослідження теми взаємостосунків між українцями та поляками. Власне, він і виріс у середовищі, яке безумовно провокувало подібне дослідження, яке сьогодні стало темою потужної книжки.

Насамперед, варто зауважити, що теза Петра Кралюка про глибокий взаємозвязок польської та української культури, варта окремого і додаткового дослідження і прочитання. У своєму виступі вчений назвав близько десятка прикладів історичих персонажів, яких можна назвати дітьми обох народів. Юліуш Словацький, Гуго Колонтай, Тадеуш Костюшко, Міхал Чайковський, Юліян Крашевський і багато інших відомих вчених, істориків та літераторів , що належать до польскої культурної «спадщини», мають абсолютно рівноправне значення і для культури України. Ми маємо і просто приречені досліджувати, осмислювати і повертатися до вивчення спадщини вище означених персонажів спільної україно – польської історії. Знову ж таки, у ході спілкування із аудиторією ( у залі зібралося біля чотирьох десятків житомирян) Петро Кралюк розповів і про свої літературні здобутки. Тобто, знаний історик – філософ дуже непогано послуговується своїм літературним хистом і пише справді цікаві і достойні читацької уваги твори. Зокрема, книга «Каган і хохлята», яка вмістила вісім кращих новел та повістей Петра Кралюка, достойна окремої уваги широкого загалу читачів. Зокрема, повість «Каган і хохлята» сьогодні актуалізована темою священої війни України із країною, якою якраз і керує вище згаданий «каган».

Звісно, житомиряни, які удостоїли увагою приїзд потужного вченого, мали змогу задати гостю свої, давно наболілі запитання. Їх було багато і відповіді Петра Михайловича були напрочуд цікавими, розлогими і , як завше – оригінальними. Наостанок були подяки на адресу організаторам зустрічі із вченим-літератором із Острога і найпершим слова подяки отримав житомирянин – меценат Микола Покотило, а також відома у Житомирі нотаріус Тетяна Стражник, яка також активно долучалася до підготовки та проведення зустрічі із Петром Кралюком.

Наостанок варто зауважити, що зустрічі із цікавими, видатними і талановитими людьми у Житомирі варто організовувати частіше. Стосовно масовості їх відвідувачів – питання іншого порядку, але до Житомира прагнуть приїхати і поспілкуватися із місцевим людом дуже багато видатних, відомих і цікавих людей. Отож, громадо міста, долучайся до роботи, стеж за оголошеннями та анонсами. І – до нових зустрічей.




















Залиште свій коментар
Читайте також