Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаПід час війни "нарубали" на 150 млн: головний лісівник Житомирщини Сахнюк "кришує"...

Під час війни \”нарубали\” на 150 млн: головний лісівник Житомирщини Сахнюк \”кришує\” мародерів?

Українське Полісся – на межі знищення, і не лише через російську агресію, а й через мародерство у лісгоспах Житомирщини: за словами активістів, оборудки ймовірно «кришує» начальник управління лісового і мисливського господарства області Віктор Сахнюк.

Поки одні захищають країну, інші – розкрадають її природні багатства. І “лідирує” у незаконних вирубках північний регіон – Житомирщина. Тут лише з одного з лісгоспів – Овруцького – під час війни щодня відвантажують пів тисячі кубів необлікованої деревини. Хто наживається на українському Поліссі? І до чого тут головний лісівник області Сахнюк? Розслідувала журналістка “СтопКору” Олександра Сербін.

Війна війною, а процес заготівлі лісу не припиняється? Це питання, на перший погляд, звучить дивно. Адже найгарячіші бої охопили саме лісові регіони країни: Харківщину, Чернігівщину та Житомирщину. Відповідно, лісгоспи мали б призупинити продаж. Але ні. Лише за 1 квартал 2022 року обсяги реалізації навпаки збільшилися на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Від вирубки лісу не зупиняє навіть смертельна небезпека.

Так, улітку цього року двоє лісівників з Житомирщини підірвалися на міні, ще шестеро — отримали поранення. Повідомлялось, що у результаті наїзду, ймовірно, на протитанкову міну на території Заліського округу двоє працівників лісництва загинули. Ще шестеро – отримали поранення, один із них у важкому стані.

А вже восени, на півночі області – у Народицькому лісгоспі – на протитанковій міні підірвалася службова автівка лісової охорони. Один працівник загинув, інший – потрапив до реанімації.

За цими фактами редакція “СтопКору” надіслала низку запитів у компетентні органи. Адже лісовики взагалі не мали працювати на територіях, які не розміновані службою ДСНС. Крім того, журналісти вирішили поспілкуватись безпосередньо з керівниками лісгоспів.

Директора Народицького лісгоспу застати на місці не вдалося

“Мені самі працівники розповідали: або ви їдете, або пишіть заяву і на розрахунок. Ось така ситуація, людям потрібен хоч якийсь заробіток. А потім кажуть: я їх туди не посилав, вони самі туди поїхали. Вони ж їхали обміряти ліс та ділянки, де мають вирізати”, – кажуть люди.

Утім, письмова відписка від лісгоспу все ж надійшла. І ось як вони коментують підрив свої працівників:

“Працівники державної лісової охорони нашого підприємства виконували свої обов\’язки згідно посадових інструкцій та вимог чинного законодавства, тому, відповідно знаходились на території лісу. Крім того, підприємство до своїх працівників не застосовує жодних заходів примусу”, – йдеться у відповіді.

Офіційна відповідь лісгоспу

Наразі у справі стосовно трагічних подій, які сталися з працівниками ДП “Народицький спецлісгосп” триває досудове розслідування.

Якою є ціна питання?

Зовсім поруч, всього у 30 км, за даними інсайдерів, ще одне лісове господарство – Овруцьке – щодня вивозить близько 500 кубометрів необлікованої деревини. Якщо помножити на 20 робочих днів, то вийде 10 тисяч кубів на місяць. Або щонайменше 75 тисяч кубів за 7,5 місяців. Вартість одного кубометру – 2000 грн, тож за час війни ділки розпродали лісу, за попередніми приблизними підрахунками, на 150 млн грн.

Тож нас зацікавило, хто ж займається вирубуванням або, як кажуть самі лісівники, розробкою лісосік. Редакція проаналізувала близько сотні тендерів. І виявила досить цікаві факти. Гіпотезу журналістів підтвердило також достовірне інсайдерське джерело.

“Місцеві не розробляють лісосіки. 80-90 процентів розробляють івано-франківці. Чому? Там є перевихід по ділянках, і в них своя техніка, і вони вивозять там відразу цей перевихід по ділянках, і тільки вони мають доступ до цього “лівого” лісу”,
– розповідає співрозмовник сайту.

Тендери на розробку лісосік на Житомирщині виграли ФОПи з Івано-Франківської області

Дійсно, у десятці переможців тендерів на Житомирщині половина – підприємці Івано-Франківщини. П’ять ФОПів надали послуг держлісгоспам Житомирської області на майже 80 млн гривень.

Неабияк здивували журналістів і предмети закупівель за 2022 рік.

Так, 14 липня державне підприємство раптово вирішило за необхідне у період війни відремонтувати конюшню майже за 400 тисяч гривень.

А за місяць керівництво цього ж підприємства купує стіл ціною 350 тисяч.

І нарешті ще пів мільйона гривень житомирські лісники витратили на заміну старих табличок.

Та найцікавіше, що п’ять прикарпатських підприємців стали співпрацювати з Овруцьким лісгоспом у 2020 році за дивним збігом обставин саме тоді, коли головним лісівником регіону став Віктор Сахнюк. Який до того обіймав посаду начальника управління лісового і мисливського господарства Івано-Франківській області.

Чим відомий Віктор Сахнюк?

Зауважимо, громадська організація “Відкрити ліс” повідомила, що “щомісячно начальником Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Сахнюком В.О. привласнюється понад 1,5 млн доларів, отриманих у результаті організації різноманітних тіньових та сірих схем, запроваджених на підконтрольних підприємствах”.

А “кришує” начальника управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка, за словами місцевих мешканців, сам Юрій Болоховець – очільник Державного агентства лісових ресурсів України.

Ба більше, до редакції “СтопКору” на поштову адресу надійшов закордонний російський паспорт на ім\’я Віктора Сахнюка, який він оновив нібито у 2020 році. Знімальна група вирішила навідати його, аби поставити запитання щодо дійсності цього документу, однак чиновник раптово пішов у відпустку. А СМС повідомлення журналістів залишив без відповіді.

Тож чи справді головний лісівник Житомирщини має російське громадянство? Чи присутній конфлікт інтересів під час співпраці Овруцького лісгоспу з прикарпатськими ФОПами? І куди, зрештою, під час війни вирушає українська деревина? Ми продовжимо стежити за цією темою, і попереду на нас чекає ще багато цікавої інформації.

Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img