На фотографії святкова демонстрація, організована більшовиками у Житомирі приблизно у 1921 році. На передньому плані площа Рози Люксембург (тепер Соборна).
На другому плані вулиця Карла Маркса (раніше і тепер Велика Бердичівська). Кутова будівля зліва не збереглася. Воно буде зруйноване під час Другої світової війни. З правого боку до Театральної вулиці — колишні прибуткові будинки купців Добрина, Муравйова та Висоцького, збудовані у другій половині ХІХ століття.
Тут знімали приміщення багато різних організацій, у тому числі: Житомирське Друге ощадно-позичкове товариство, Волинське губернське казначейство, Волинська губернська казенна палата. До 1930 року їх поєднають в одну велику будівлю для Житомирського автомобільно-дорожнього технікуму.
Фотографія невідомого автора приблизно 1921 року.
Джерело: із фондів Державного архіву Житомирської області.
Житомиряни додають, що з правої сторони, ближче до будинку автодора, німецко-фашистські загарбники встановили шибеницю де страчували патріотів, там же, після війни, повісили поліцаїв і карателів.






